Sexuální výchova: Proč skončila už po čtvrté sérii? Známe pravý důvod!

Adam Valový
28. září 2023
3 minuty čtení

Netflixový hit – seriál Sexuální výchova se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů na streamovací platformě, ale po čtyřech neuvěřitelných řadách došlo k jeho nečekanému ukončení. Fanoušci se samozřejmě ptají, proč se tak stalo, když na příběhy studentů Moordale (a později Cavendish Sixth Form College) nedají dopustit. Tvůrkyně Laurie Nunn konečně prozradila, jak se věci mají. Jaký je pravý důvod poněkud rychlého finále?

„Všechny dobré věci musí jednou skončit, a tak jsme se rozhodli, že čtvrtá řada Sexuální výchovy bude poslední,“ oznámila Laurie Nunn na oficiálním instagramovém účtu seriálu již v červenci. Toto rozhodnutí však nebylo lehké a mělo hlubší důvody, jak Laurie později vysvětlila: „Nebylo to snadné rozhodnutí, ale jak se vykrystalizovala témata a příběhy nové řady, bylo jasné, že je ten správný čas k maturitě.“

Proč tedy tvůrkyně a tým za seriálem Sexuální výchova rozhodli ukončit tak úspěšný projekt? Jedním z důvodů může být fakt, že příběh seriálu se odehrává na střední škole Moordale a později na Cavendish Sixth Form College. Scénáristé chtěli uzavřít příběh před tím, než by se hlavní postavy vydaly na své vlastní cesty životem mimo školní prostředí. Logicky se nabízí například otázka, jak by takový Otis vedl svou neoficiální sexuální kliniku, kdyby všichni odešli ze školy?

Není to ale jenom vývoj postav, který hrál roli v ukončení seriálu. Sami herci byli na rozlučku se svými postavami připraveni. Ncuti Gatwa, který ztvárnil postavu Erica, pro Rolling Stone řekl: „Mám pocit, že jsme to přerostli a dali jsme do toho všechno, co jsme mohli.“

Emma Mackey, která ztvárnila Maeve, oznámila, že po čtvrté řadě seriál opouští. To se stalo dokonce před tím, než bylo oznámeno, že je čtvrtá řada poslední.

Jedno je jisté. Ukončení Sexuální výchovy bylo důsledkem několika faktorů. Tvůrci cítili, že příběh a postavy dosáhly svého přirozeného zakončení, a herci byli připraveni na nové výzvy v jiných seriálech. I když se fanoušci mohou zpočátku cítit poněkud podvedení, že se jejich oblíbený seriál uzavřel tak brzy, dozajista se mohou těšit na nové projekty od talentovaných tvůrců a herců, kteří stáli za tímto seriálovým klenotem.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  28. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky