Příběh banditů: Povedená akce, kterou jste možná na Netflixu přehlédli

Adam Valový
26. září 2023
3 minuty čtení

Netflix je známý svými hitovkami tedy filmy a seriály, které se umísťují v TOP 10 nejsledovanějších. Ovšem někdy je dobré zamířit i mimo „žebříčkovou“ část a objevit skvosty, které mohou mile překvapit. Jedním takovým překvapením je jihokorejský westernový seriál Píseň banditů (Song of the Bandits), který měl premiéru na Netflixu 22. září. Ačkoliv tento akční kovbojský seriál zaujal diváky po celém světě, v Česku se mu dostalo jen málo pozornosti.

Píseň banditů je dobrodružství plné akce, které nás zavádí do období japonské koloniální nadvlády nad Koreou. Děj sleduje skupinu lidí, kteří se z různých důvodů dostanou do pohraniční oblasti Gando a spojí své síly ve jménu jediné věci: nezávislosti Koreje. V devíti epizodách narazíme na japonské vojáky, nájemné vrahy, neohrožené bandity a joseonské přistěhovalce.

Toto akční dobrodružství se umístilo na osmém místě v TOP 10 nejsledovanějších seriálů na Netflixu po celém světě. Bohužel v České republice tato série nezískala takovou pozornost, jakou si zaslouží. Pro ty, kteří se rozhodli tento skrytý klenot objevit, však bylo odměnou naprosto strhující dobrodružství plné nečekaných zvratů.

Píseň banditů získala u českých diváků pozitivní ohlasy. Jedna z recenzí na ČSFD tvrdí: „Napínavé, dobrodružné, místy nejen drsné, ale poměrně i dost brutální, osudové, romantické a naprosto pro mě. Se skvěle zpracovanou myšlenkou: Možná jsme sami o sobě jenom zrnka písku, ale když se spojíme, bude z toho pořádná bouře, a to už něco znamená.“

Další recenze na tomto seriálu zdůrazňuje: „Už obsazení slibovalo kvalitní podívanou, navíc jsem byla na mandžuský western zvědavá, protože ačkoliv je mi tenhle žánr známý, ještě jsem žádný takový film ani seriál neviděla. Nebyla jsem zklamána. Nenudila jsem se jedinou minutu seriálu. Píseň banditů se odehrává během japonské okupace Koreje (Joseonu) a poměrně věrohodně vykresluje tehdejší poměry joseonských obyvatel.“

Diváci po celém světě si tento jihokorejský western pochvalují, a to dokonce tak, že na Rotten Tomatoes získal 83%. Fanoušci vyzdvihují dramatické honičky, přestřelky, zvuk, kulisy, obraz i střih. Jeden z diváků dokonce neváhal s přirovnáním k legendárnímu filmu Kill Bill, a to díky jeho brutálnímu a násilnému obsahu. „Je to násilné drama ve formě Kill Bill. Násilí je nad míru, velkolepé a choreografické,“ uvedl doslova.

Když se spojí akce, dobrodružství a skvělý příběh, vzniká něco, co stojí za pozornost. Seriál Píseň banditů na Netflixu může být jedním z těchto objevů. I když prošel v Česku téměř nepozorovaně, stojí za to mu dát šanci a nechat se strhnout tímto brutálním a strhujícím dobrodružstvím v „kill bill“ stylu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  26. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky