Skrytý Ráj: Thajské ostrovy, které češi ještě neobjevili

Lenka Němcová
21. května 2024
4 minuty čtení

Když se řekne dovolená v Thajsku, většině z nás se vybaví rušné pláže Phuketu, plné turistů, hlučného nočního života a nesčetných tržnic. Ale co když vám řeknu, že jen hodinku lodí na východ od Phuketu existuje ráj, který většina českých turistů dosud neobjevila? Ano, mluvím o souostroví Koh Yao, kde se nachází dva poklady: Koh Yao Yai a Koh Yao Noi.

Cesta sem začíná na Phuketu, kde můžete nasednout na loď a vydat se na malebnou plavbu k těmto ostrovům. Po pětačtyřiceti minutách, které utečou jako voda, vás přivítá Koh Yao Yai, Velký dlouhý ostrov. I místní mají někdy problém s jeho výslovností, takže si nedělejte starosti, pokud vám to taky hned nepůjde. Tento ostrov, spolu se svým menším bratříčkem Koh Yao Noi, tvoří jediné obydlené části souostroví Koh Yao.

Na rozdíl od mnoha jiných thajských ostrovů, které prošly za posledních dvacet let masivním rozvojem a přizpůsobily se přílivu turistů, Koh Yao Yai a Koh Yao Noi zůstávají téměř nedotčené. Jako by se tady běh času zpomalil a ostrovy si uchovaly svůj původní ráz. Když se projdete po jejich bílých plážích a podíváte se na tyrkysové moře, můžete si snadno představit, jak vypadaly mnohé dnes přeplněné thajské ostrovy před dvěma desetiletími.

Koh Yao Yai, jak už jeho název napovídá, je větší z obou ostrovů. Nabízí návštěvníkům tiché pláže, kde je možné strávit den v naprostém klidu, daleko od ruchu a shonu turistických center. Procházky po ostrově vám odhalí tradiční vesnice, kde žijí místní obyvatelé svým poklidným životem, neovlivněným masovým turismem. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a pohostinní, a pokud budete mít štěstí, můžete se zúčastnit některého z místních svátků nebo trhů, které se konají pravidelně.

Vedle Koh Yao Yai leží menší a o to možná ještě kouzelnější Koh Yao Noi. Tento ostrov je ideálním místem pro ty, kdo hledají únik od civilizace. Malé hotely a bungalovy skrytě rozmístěné mezi palmami nabízejí ubytování s výhledem na nádhernou přírodu. Koh Yao Noi je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Můžete se tu vydat na túru do džungle, projet se na kajaku po klidných vodách okolních zátok nebo se ponořit do křišťálově čistého moře při potápění.

Ačkoliv se oba ostrovy začínají pomalu otevírat turistům, stále si uchovávají svou autenticitu a původní kouzlo. Na rozdíl od přelidněných pláží Phuketu zde nenarazíte na davy turistů, ale na tiché koutky, kde můžete skutečně relaxovat a načerpat energii.

Koh Yao Yai a Koh Yao Noi jsou ideální destinací pro ty, kdo hledají skutečnou thajskou autenticitu a klidnou dovolenou v přírodním ráji. Pokud máte chuť objevit něco nového a uniknout od turistických pastí, tyto ostrovy vás určitě nezklamou. Přírodní krása, přátelské obyvatelstvo a klidné prostředí vám nabídnou jedinečný zážitek, který vás bude provázet ještě dlouho po návratu domů.

A kdo ví, možná právě vy budete mezi těmi, kdo objeví kouzlo těchto ostrovů dříve, než se stanou dalším turistickým hitem. Takže příště, až budete plánovat dovolenou v Thajsku, zvažte, že se vydáte na Koh Yao Yai a Koh Yao Noi. Vaše duše i tělo vám za to poděkují.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/thajsko-dovolena-phang-nga-ostrovy-meduzy-exotika-dzungle.A240323_110646_kolem-sveta_bkch

Kategorie:

Asie, Cestování, Thajsko,

Poslední aktualizace:  23. května 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky