Softshellová bunda – ideální kousek šatníku nejen pro jarní sportovní aktivity

Lenka Němcová
28. března 2019
3 minuty čtení

Jaro se svým nevyzpytatelným počasím nalákalo před pár lety do našich šatníků unikátní vynález – materiál softshell. Softshellové bundy dokážou neznalé překvapit celou řadou funkčních vlastností.

Softshell je materiál tohoto století

Do šatníku přinesl přesně to, co od moderního oblečení očekáváme – multifunkčnost. Tentokrát nemám na mysli to, že si „softshellku“ můžete vzít na výlet, na procházku se psem, do zahrady, na kolo, a třeba i do práce, pokud tedy nemusíte dodržovat přísný dress code. Softshellová bunda umí nabídnout vlastnosti, které obstojí u nevyzpytatelného jarního (ale i podzimního) počasí. Dokonce existují méně teplé varianty pro léto a extra teplejší pro zimu. Pro mne osobně je softshell bunda naprosto nenahraditelným kouskem v zimě na běžky. A pak na jaře a na podzim na kolo.

Kvalitní softshell umí v jednom oděvu nabídnout zahřátí a prodyšnost současně, nepromokavost i větruvzdornost. Díky chytré impregnaci umí tyto bundy odpuzovat nejen vodu, ale i špínu. Není ničím mimořádným, že je v podstatě během sezóny nemusíte téměř vůbec prát. Je to kus šatníku, ve kterém vás nepřekvapí žádné počasí – déšť, vítr ani zima.

Softshellové bundy se stále více hrají se střihem

Softshellová bunda dámská dokáže nabídnout i více než jen klasický střih a sportovní design. Zajímavým řešením je prodloužený střih, který ukryje i oblíbené delší svetříky a vykasané košile. Takovou bundu najdete v sortimentu značky Lambeste textil. Univerzálně oblíbená černá najde uplatnění skutečně v každém šatníku. Líbila by se vám spíše casual městská softshell bunda, než bunda sportovního designu? Sáhněte po šedé melírované bundě značky James&Nicholson. Do města se hodí i šedě melírovaná softshellová bunda pánská od stejné značky. Vybrat si ji máte možnost v několika variantách, které se liší barvou podšití, jež je viditelné především na límci, a pak na jemných barevných detailech zipů.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky