Šok pro fanoušky Walking Dead: Rick Grimes měl umřít mnohem dříve

Adam Valový
27. července 2023
3 minuty čtení

Rick Grimes, charismatický policista, který se probudil do světa zamořeného zombie, se stal ikonou a hlavní postavou jak komiksové, tak i televizní adaptace oblíbeného příběhu The Walking Dead. Nicméně, jak prozradil tvůrce komiksu Robert Kirkman, měl být jeho osud v televizní sérii zcela odlišný a fanoušky by zasáhla překvapivá a náhlá smrt již na začátku.

Na jednom z oblíbených Comic-Conů v San Diegu Kirkman přiznal, že měl tehdy mnohem divočejší představy, a tak přišel se zápletkou, která by byla zásadním odchylkou od komiksové předlohy. Jeho úmyslem bylo, aby Rick Grimes zemřel brzy, což by způsobilo velký rozruch mezi fanoušky komiksů.

Kirkman tehdy řekl: „S příchodem Walking Dead jsem byl mnohem mladší a mnohem bezohlednější. Byl jsem absolutní blázen. Dostal jsem se do místnosti se scénáristy a řekl: ‚Zabijte Ricka Grimese ještě dnes! Je mi to jedno! Bude to sranda! Lidé budou šílet a bude to legrace!‘ Scénáristé se bouřili a tvrdili, že jsem blázen, a že něco takového nemůžeme udělat.“

Zajímavé je, že tvůrci televizního seriálu AMC tento divoký nápad neakceptovali a Rick Grimes zůstal v seriálu naživu, aby dále provázal diváky napínavým a nekonečným světem zamořeným nemrtvými. Ačkoli se postava Ricka Grimese nakonec dostala do jiných dramatických situací a nakonec opustila hlavní seriál, fanoušci na něj nikdy nezapomenou.

Nejlepší scénky, kde Rick „přepnul“ do bestiálního módu.

Takové odchylky od původního materiálu jsou častým prvkem, když se knižní nebo komiksové předlohy adaptují na televizní obrazovky. Některé postavy jsou zranitelnější a mohou být zabití dříve než ve své původní podobě, zatímco jiné se mohou stát populárnějšími než v knižní verzi.

Například postava Carol zaznamenala ve své televizní podobě velký nárůst popularity a Daryl Dixon, který v komixu vůbec neexistoval, se stal jedním z nejoblíbenějších postav seriálu.

Ačkoli se seriál The Walking Dead po jedenácti sezónách rozloučil, franšíza stále žije dál. Rick Grimes se objeví v nadcházejícím spin-offu s názvem The Walking Dead: The Ones Who Live, kde se setká s Michonne. A další spin-off seriály, The Walking Dead: Dead City a The Walking Dead: Daryl Dixon, pokračují v rozšiřování světa The Walking Dead.

Nyní se můžeme jen domnívat, jak by seriál vypadal, kdyby tvůrci přijali Kirkmanův šílený nápad a postava Ricka Grimese skončila mnohem dříve. Byl by to jistě šok pro fanoušky, ale zároveň ukazuje, jakou sílu mají televizní tvůrci ve vytváření vlastního unikátního příběhu, který může odlišovat od svých původních inspirací a přesto zaujmout diváky po celém světě.

Foto: AMC

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  27. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky