Krása a móda

Spodní prádlo nepodněcuje jen touhu

O spodním prádle se říká, že v mužích podněcuje touhu. Ale ono ji podněcuje i u žen samotných. Dámy, nehřeje vás u srdce, když máte na sobě nějaký luxusní kousek, byť je skryt pod vrstvou oblečení?

Spodní prádlo potěší snad každou ženu. Taková správně zvolená podprsenka totiž dokáže s ňadry udělat hotové divy. Pozdvihne nejenom prsa, ale i sebevědomí. Jak ale poznat, která podprsenka je pro nás tou pravou? Při nákupu první podprsenky doporučujeme navštívit značkovou prodejnu s vyškoleným personálem. Ten si vás změří a doporučí střih. A pak se zavřete do kabinky a zkoušíte kousek za kouskem. Rozhodně nespěchejte. Až budete svou ideální podprsenku držet v ruce, znát její střih a velikost, budete moci v klidu nakupovat prádlo i v internetových obchodech.

Vybíráme podprsenku

Klíčová je samozřejmě velikost prsou. Všem ženám by ale měla sednout univerzální podprsenka s plnými košíčky a tvarujícími kosticemi. Ženám s malými ňadry jsou určené podprsenky zvětšující, které prsa tlačí k sobě a nahoru a tím je opticky zvětšují. Podobnou službu jim nabízí i podprsenky s polovičními košíčky a s ramínky po stranách. Ženám s trochu povislejšími ňadry často vyhovuje střih zvaný „bardotka“, který je zespoda podpírá a opět vyzdvihuje. Pod šaty, blůzy či svetříky s hlubokými výstřihy jsou přímo ideální. Větším ňadrům pak sednou podprsenky s mezerami mezi košíčky, které je dokáží krásně vytvarovat.

Vybíráme kalhotky

I s výběrem kalhotek si nechte poradit. Ty také totiž dokáží své. Podtrhnout křivky, opticky prodloužit nohy, zeštíhlit. Kalhotky se obecně dělí do několika kategorií. Ty s nohavičkou vypadají jako šortky. Odhalí vám bříško a trošku opticky rozšíří boky. Na štíhlých ženách ale vypadají úžasně. Některé ženy si oblíbily a jiné si je na sobě nedokáží představit. A gynekologové o nich nechtějí ani slyšet. Řeč je o tangách. Jejich výhodou je, že pod oděvem nejsou vidět. Nevýhody raději nebudeme rozebírat. Ujistěte se ale, že vám nevykukují nad pasem. Klasikou jsou bikiny s vykrojenými nohavičkami, které nohy opticky prodlužují, a která žena by nechtěla mít dlouhé nohy? Především pod bokové kalhoty to je jasná volba. Potřebujete trochu stáhnout povislé bříško a vytáhnout zadeček? Pak byste se měla poohlédnout po tzv. „high cut briefs“, což je jakási vyšší verze bikin. Tyto kalhotky mezi ženami obecně hrají prim. A pak máme ještě „classic briefs“, které ale už zas tak populární nejsou. Říká se jim totiž bombarďáky. Ano, znáte je třeba z filmu Deník Bridget Jones. Na rande si je tedy rozhodně neberte, i když pohodlné asi budou.

Plavková sezona se blíží

Pečlivému výběru bychom měli podrobit i výběr plavek. Ty jsou totiž na rozdíl od spodního prádla vidět, a tudíž jsou i naší vizitkou. Plavky vybíráme v první řadě podle typu postavy, který dělíme do 5 kategorií. Tzv. „obrácený trojúhelník“ se vyznačuje úzkým pasem a rameny širšími než boky. Spodní díl plavek by měl být hodně barevný, aby odvedl pozornost od širokých ramen. Tato postava si ale může dovolit téměř všechny typy bikin – samozřejmě i dvoudílné dámské plavky.

Přesným opakem je typ postavy „trojúhelník“, tedy s úzkými rameny a širšími boky. Zde se doporučuje výrazný vršek ideálně zavázaný za krkem a jednobarevný spodek.

Širokým hrudníkem, pasem i objemnějšími boky disponuje postava „jablko“, které zase nejvíce sluší vystřižené plavky jednodílné.

Ženy s málo tvarovanými křivkami, tedy s postavou „atletickou“ s minimálními rozdíly mezi boky a pasem, by zase měly sáhnout po kouscích, které jim pomohou s tvarováním křivek. Skvělé jsou například jednodílné plavky s vytvarovaným pasem nebo bokovky se zavazováním.

Nejsnadnější to má postava „přesýpací hodiny“, tedy s rameny stejně širokými jako boky, které bude slušet každý střih. Jako nejlepší volba se jeví dámské dvoudílné plavky.

Další články

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Dopřejte své pleti extra péči

Vše, co potřebujete vědět o brýlích

Úžasné návrhy kabelek ve stylu Star Wars

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *