Spodní prádlo nepodněcuje jen touhu

Lenka Němcová
30. března 2018
5 minut čtení

O spodním prádle se říká, že v mužích podněcuje touhu. Ale ono ji podněcuje i u žen samotných. Dámy, nehřeje vás u srdce, když máte na sobě nějaký luxusní kousek, byť je skryt pod vrstvou oblečení?

Spodní prádlo potěší snad každou ženu. Taková správně zvolená podprsenka totiž dokáže s ňadry udělat hotové divy. Pozdvihne nejenom prsa, ale i sebevědomí. Jak ale poznat, která podprsenka je pro nás tou pravou? Při nákupu první podprsenky doporučujeme navštívit značkovou prodejnu s vyškoleným personálem. Ten si vás změří a doporučí střih. A pak se zavřete do kabinky a zkoušíte kousek za kouskem. Rozhodně nespěchejte. Až budete svou ideální podprsenku držet v ruce, znát její střih a velikost, budete moci v klidu nakupovat prádlo i v internetových obchodech.

Vybíráme podprsenku

Klíčová je samozřejmě velikost prsou. Všem ženám by ale měla sednout univerzální podprsenka s plnými košíčky a tvarujícími kosticemi. Ženám s malými ňadry jsou určené podprsenky zvětšující, které prsa tlačí k sobě a nahoru a tím je opticky zvětšují. Podobnou službu jim nabízí i podprsenky s polovičními košíčky a s ramínky po stranách. Ženám s trochu povislejšími ňadry často vyhovuje střih zvaný „bardotka“, který je zespoda podpírá a opět vyzdvihuje. Pod šaty, blůzy či svetříky s hlubokými výstřihy jsou přímo ideální. Větším ňadrům pak sednou podprsenky s mezerami mezi košíčky, které je dokáží krásně vytvarovat.

Vybíráme kalhotky

I s výběrem kalhotek si nechte poradit. Ty také totiž dokáží své. Podtrhnout křivky, opticky prodloužit nohy, zeštíhlit. Kalhotky se obecně dělí do několika kategorií. Ty s nohavičkou vypadají jako šortky. Odhalí vám bříško a trošku opticky rozšíří boky. Na štíhlých ženách ale vypadají úžasně. Některé ženy si oblíbily a jiné si je na sobě nedokáží představit. A gynekologové o nich nechtějí ani slyšet. Řeč je o tangách. Jejich výhodou je, že pod oděvem nejsou vidět. Nevýhody raději nebudeme rozebírat. Ujistěte se ale, že vám nevykukují nad pasem. Klasikou jsou bikiny s vykrojenými nohavičkami, které nohy opticky prodlužují, a která žena by nechtěla mít dlouhé nohy? Především pod bokové kalhoty to je jasná volba. Potřebujete trochu stáhnout povislé bříško a vytáhnout zadeček? Pak byste se měla poohlédnout po tzv. „high cut briefs“, což je jakási vyšší verze bikin. Tyto kalhotky mezi ženami obecně hrají prim. A pak máme ještě „classic briefs“, které ale už zas tak populární nejsou. Říká se jim totiž bombarďáky. Ano, znáte je třeba z filmu Deník Bridget Jones. Na rande si je tedy rozhodně neberte, i když pohodlné asi budou.

Plavková sezona se blíží

Pečlivému výběru bychom měli podrobit i výběr plavek. Ty jsou totiž na rozdíl od spodního prádla vidět, a tudíž jsou i naší vizitkou. Plavky vybíráme v první řadě podle typu postavy, který dělíme do 5 kategorií. Tzv. „obrácený trojúhelník“ se vyznačuje úzkým pasem a rameny širšími než boky. Spodní díl plavek by měl být hodně barevný, aby odvedl pozornost od širokých ramen. Tato postava si ale může dovolit téměř všechny typy bikin – samozřejmě i dvoudílné dámské plavky.

Přesným opakem je typ postavy „trojúhelník“, tedy s úzkými rameny a širšími boky. Zde se doporučuje výrazný vršek ideálně zavázaný za krkem a jednobarevný spodek.

Širokým hrudníkem, pasem i objemnějšími boky disponuje postava „jablko“, které zase nejvíce sluší vystřižené plavky jednodílné.

Ženy s málo tvarovanými křivkami, tedy s postavou „atletickou“ s minimálními rozdíly mezi boky a pasem, by zase měly sáhnout po kouscích, které jim pomohou s tvarováním křivek. Skvělé jsou například jednodílné plavky s vytvarovaným pasem nebo bokovky se zavazováním.

Nejsnadnější to má postava „přesýpací hodiny“, tedy s rameny stejně širokými jako boky, které bude slušet každý střih. Jako nejlepší volba se jeví dámské dvoudílné plavky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky