Design a umění

Takhle vypadá opravdové hipsterství

Co to znamená „být hipster“? Podle některých nosit kostkovaná trička a sluneční brýle značky Rayban a popíjet pivo Pabst Blue Ribbon. Pro ostatní to znamená gentrifikaci, kulturální elitismus nebo pokrytectví nebo přehnanou ironii. Ať už si o hipsterství myslíte cokoliv, jistě budete souhlasit s tím, že lidé na snímcích v dnešní fotogalerií jsou největší hipsteři všech dob.

Je to paradox, když se skupinka lidí, která nesouhlasí s mainstreamem, nakonec transformuje v mainstream. S hipsterstvím je to v současnosti dost podobné. Je to trend, který původní subkulturu proměnil na hlavní proud. Přesto máme za to, že z fotografií srší přirozenost a nikoliv snaha zapůsobit na okolí.

A mimochodem – věděli jste, že termín hipster pochází již ze 40. let a vzešel z prostředí bílých jazzových hráčů. Ned Polsky, který v polovině 60. let zkoumal beatníky z Greewich Village, jako hipstery označil lidi, kteří sdíleli zaujetí beatníku pro drogy a jazz, ale dokázali se projevit jako „hip“ (tedy jít proti masám).

Foto: boredpanda.com

Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *