Takhle vypadá opravdové hipsterství

Adam Valový
2. října 2014
2 minuty čtení

Co to znamená „být hipster“? Podle některých nosit kostkovaná trička a sluneční brýle značky Rayban a popíjet pivo Pabst Blue Ribbon. Pro ostatní to znamená gentrifikaci, kulturální elitismus nebo pokrytectví nebo přehnanou ironii. Ať už si o hipsterství myslíte cokoliv, jistě budete souhlasit s tím, že lidé na snímcích v dnešní fotogalerií jsou největší hipsteři všech dob.

Je to paradox, když se skupinka lidí, která nesouhlasí s mainstreamem, nakonec transformuje v mainstream. S hipsterstvím je to v současnosti dost podobné. Je to trend, který původní subkulturu proměnil na hlavní proud. Přesto máme za to, že z fotografií srší přirozenost a nikoliv snaha zapůsobit na okolí.

A mimochodem – věděli jste, že termín hipster pochází již ze 40. let a vzešel z prostředí bílých jazzových hráčů. Ned Polsky, který v polovině 60. let zkoumal beatníky z Greewich Village, jako hipstery označil lidi, kteří sdíleli zaujetí beatníku pro drogy a jazz, ale dokázali se projevit jako „hip“ (tedy jít proti masám).

Foto: boredpanda.com

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky