The Idol se další série nedočká. Kontroverzi je nadobro konec!

Adam Valový
1. září 2023
3 minuty čtení

Opravdu se to stalo. Kontroverzní seriál The Idol byl definitivně zrušen. Budoucnost této provokativní show o životě a intrikách v showbyznysu je nyní v hodně husté mlze – a pravděpodobně i v troskách. Po relativně úspěšné první sérii, která však narážela na mnohé problémy, se zdá, že tato temná kapitola seriálového světa nesměřuje k pokračování.

Seriál The Idol byl společným dílem tvůrce Euforie Sama Levinsona a hudebního umělce známého pod jménem The Weeknd (Abela Tesfayeho). Už během produkce první série se však začaly objevovat zádrhele. Natáčení bylo opakovaně přerušováno a nakonec byl seriál zkrácen na pouhých pět dílů, což se projevilo i na konečném výsledku, který nebyl tak uspokojivý, jak bylo původně plánováno.

Navzdory těmto obtížím byl konec první série ponechán otevřený, což dávalo naději na rozvoj příběhu hlavních postav – vzestupu popové hvězdy Jocelyn (hraje ji Lily-Rose Depp) a jejího komplikovaného vztahu s egomaniakem Tedrosem (hraje ho The Weeknd). Ovšem časem se ukázalo, že i přes atraktivní téma, talentované herce a kontroverzní témata, jako jsou sex, násilí a manipulace, začala sledovanost seriálu strmě klesat.

Mateřský kanál HBO nakonec dospěl k závěru, že The Idol nemá potenciál na dlouhodobý úspěch, jaký zaznamenaly jiné série, například Euforie nebo Bílý lotos. Tyto seriály získaly stále rostoucí diváckou oblibu a pozitivní recenze, což jim umožnilo pokračovat. Ovšem pro The Idol toto štěstí nenastalo. Ziskovost zkrátka nedopadla dle původního očekávání.

V oficiálním prohlášení HBO se říká: Šlo o jeden z nejprovokativnějších původních pořadů HBO… Po dlouhém přemýšlení a zvažování jsme se rozhodli nepokračovat druhou sérií. Jsme vděční tvůrcům, hercům a štábu za jejich neuvěřitelnou práci.

Zrušení seriálu The Idol odráží aktuální trend ve světě televize a streamovacích platforem, kdy se studia snaží šetřit a pečlivě vybírají, na které projekty vsadí své finanční prostředky. V tomto případě je to však zásadní, protože The Idol patřil mezi nejviditelnější a masivně propagované seriály a dostal se do širokého povědomí diváků.

Pro fanoušky seriálu je to bezpochyby zklamáním, ale zároveň ukazatelem, že je celková kvalita stále zásadním faktorem – a budoucnost nezachrání ani kontroverzní témata a velké jména.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  1. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky