Jak vypadá nejdelší mullet na světě? Na hlavě ho má žena!

Adam Valový
3. září 2023
2 minuty čtení

Když se řekne „mullet“, pravděpodobně si okamžitě vybavíte ikonický účes, který svého času nosil Jaromír Jágr. Aneb „vpředu byznys, vzadu párty“. Z dnešního pohledu groteskní úprava však neskončila v propadlišti stylingových dějin. Alespoň ne pro některé skalní fanoušky, kteří si svůj specifický střih hýčkají dodnes. A přestože jde o typicky pánský účes, rekordmankou je žena. Američanka si nechala narůst mullet delší, než sama měří, a zapsala se díky tomu do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii délky ženského mulletu.

Tami Manisová z Tennessee si od roku 1990 nestříhala zadní část vlasů. Za 33 let jí vlasy narostly na 172,72 cm. Osmapadesátiletá žena se k pěstování vlasů inspirovala v 80. letech, když viděla video skupiny Til Tuesday s názvem Voices Carry.

„Ta [zpěvačka] měla krysí ocas a já jsem takový opravdu chtěla,“ řekla.

V roce 1989 ji holič přesvědčil, aby si krysí ocas ostříhala – ale okamžitě toho litovala. Rozhodla se, že si ho znovu nechá narůst a 9. února 1990 mají její vlasy „oficiální“ narozeniny.

„Byla jsem požehnána tím, že mi rostou vlasy a teď je to nejdelší mullet na světě a jsem s ním velmi spokojená,“ uvedla. Většina lidí si podle ní neuvědomuje, jak dlouhá zadní část je, dokud se k nim neotočí zády.

Paní Manisová si kvůli své délce obvykle nechává vlasy zaplétat do copu a používá kondicionér, aby se jí lépe splétaly. Řekla, že je „docela úžasné“, že se dostala do knihy Guinnessových rekordů.

V roce 2022 paní Manisová soutěžila v divizi „Femullet“ na mistrovství USA v mulletování a skončila na druhém místě. US Mullet Championships je největší soutěží svého druhu na světě, do které se každoročně přihlásí až 1 000 zájemců.

Foto: Wade Payne/Guinness World Records

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  3. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky