Zajímavosti

Jak vypadá nejdelší mullet na světě? Na hlavě ho má žena!

Když se řekne „mullet“, pravděpodobně si okamžitě vybavíte ikonický účes, který svého času nosil Jaromír Jágr. Aneb „vpředu byznys, vzadu párty“. Z dnešního pohledu groteskní úprava však neskončila v propadlišti stylingových dějin. Alespoň ne pro některé skalní fanoušky, kteří si svůj specifický střih hýčkají dodnes. A přestože jde o typicky pánský účes, rekordmankou je žena. Američanka si nechala narůst mullet delší, než sama měří, a zapsala se díky tomu do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii délky ženského mulletu.

Tami Manisová z Tennessee si od roku 1990 nestříhala zadní část vlasů. Za 33 let jí vlasy narostly na 172,72 cm. Osmapadesátiletá žena se k pěstování vlasů inspirovala v 80. letech, když viděla video skupiny Til Tuesday s názvem Voices Carry.

„Ta [zpěvačka] měla krysí ocas a já jsem takový opravdu chtěla,“ řekla.

V roce 1989 ji holič přesvědčil, aby si krysí ocas ostříhala – ale okamžitě toho litovala. Rozhodla se, že si ho znovu nechá narůst a 9. února 1990 mají její vlasy „oficiální“ narozeniny.

„Byla jsem požehnána tím, že mi rostou vlasy a teď je to nejdelší mullet na světě a jsem s ním velmi spokojená,“ uvedla. Většina lidí si podle ní neuvědomuje, jak dlouhá zadní část je, dokud se k nim neotočí zády.

Paní Manisová si kvůli své délce obvykle nechává vlasy zaplétat do copu a používá kondicionér, aby se jí lépe splétaly. Řekla, že je „docela úžasné“, že se dostala do knihy Guinnessových rekordů.

V roce 2022 paní Manisová soutěžila v divizi „Femullet“ na mistrovství USA v mulletování a skončila na druhém místě. US Mullet Championships je největší soutěží svého druhu na světě, do které se každoročně přihlásí až 1 000 zájemců.

Foto: Wade Payne/Guinness World Records

Další články

Tajemství v břiše: Sanju Bhagat a jeho bizarní případ parazitického dvojčete

Ind Amar Bharati zdvihl před 50 lety pravou ruku. Dodnes jí má zvdiženou!

Potápění s krokodýli: Za unikátním zážitkem do Klece smrti musíte do Austrálie

Bez tohoto komiksového stripu by Simpsonovi nikdy nevznikli

Kočka urazila více než 800 km v mřížce přední masky velšského taxíku

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *