Tipy na vytvoření vzpomínkového odlitku

Adam Valový
19. července 2019
2 minuty čtení

Trojrozměrné vzpomínkové odlitky jsou stále populárnějším dárkem, který pomůže navždy uchovat v paměti vzpomínky na významné životní události, jako je svatba, narození dítěte a podobně. Kromě běžných odlitků končetin však můžeme vytvořit i originální kompozice, které vaše vzpomínkové odlitky posunou na vyšší úroveň.

Jakou kompozici pro 3D odlitek zvolit

Velice krásná je například kompozice spojených rukou nevěsty a ženicha se snubními prsteny. Tyto 3D odlitky jsou často dělány jako připomínka svatby nebo výročí, jelikož ukazují skutečnou lásku a pouto mezi dvěma lidmi.

Kompozice spojených rukou matky a dcery jsou zase ideální pro dospělé děti a jejich rodiče. V trojrozměrném odlitku můžete zachytit i lásku mezi prarodiči a jejich vnoučaty a zachovat jim vzpomínky na babičku a dědečka. Můžete také vytvořit skulpturu spojených rukou celé rodiny, nebo 3D odlitek tlapek a čumáčků vašich domácích mazlíčků.

Jakou sadu pro odlévání vybrat

Mezi nejkvalitnější odlévací sady na našem trhu patří bezpochyby výrobky české firmy vzpominkovyodlitek.cz. Jejich sady na výrobu 3D odlitků jsou zhotoveny ze speciální směsi přírodních látek, takzvaných alginátů, které zajistí zachování veškerých detailů odlévané končetiny.

Vytvoření vzpomínkového 3D odlitku je hračka

Zachovat dokonalou trojrozměrnou podobu rukou či nohou není nic složitého a zvládne to opravdu každý. Stačí jen rozmíchat ve vodě alginátovou směs, která je nejen absolutně zdravotně nezávadná a hypoalergenní, ale navíc vás ani neušpiní. Do směsi ponoříte ruce a počkáte několik desítek vteřin, než alginát, který má zezačátku konzistenci tekutiny, ztuhne na pružnou gumovou hmotu. Že je forma hotová, poznáte také podle změny barvy. Poté končetiny vytáhnete (jde to opravdu docela snadno) a do vzniklé odlévací formy nalijete druhou směs, ze které se vytvoří trojrozměrný odlitek.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky