Cestování

Ubytování v Praze může být i levné

Praha patří k nejdražším městům v naší republice. Může za to zejména příliv turistů – obchodníci vědí, že zahraniční turisté jsou obvykle při penězích, a podle toho nastavují ceny. Co si s tím má ovšem počít český turista, který si chce také prohlédnout krásy našeho hlavního města a neutratit přitom půl své výplaty?

Jako znalý Čech se jistě nebojíte cestovat MHD. Turisté si často sjednávají ubytování co nejvíce v centru, aby se nemuseli nikde trmácet a neztratili se cestou. Vy ale mluvíte česky, takže se kdykoliv můžete zeptat Pražáků na radu. Nebojte se sehnat si ubytování v Praze někde více na okraji, významně ušetříte.

Ubytování Praha, kam nebudete dojíždět hodinu

Okraj Prahy je poměrně široký pojem. Jistě tušíte, že cestováním po hlavním městě lze strávit i hodinu cesty, což už je docela dost. Dobrým kompromisem je proto například penzion Praha umístěný v Praze 10. Do centra se odsud dostanete do půl hodiny, ceny jsou přitom mnohem nižší než za ubytování v centru.

Pod pojmem penzion Praha máme konkrétně na mysli Rezidenci Topolová, kde se vyspíte už od 190 Kč za noc. Tato cena platí pro hostelové ubytování, za penzion se platí od 440 Kč za noc, apartmán pro páry je k dispozici od 950 Kč za noc.

Rezidence Topolová je tady nejen pro turisty

Rezidence Topolová, jak už název napovídá, není žádným obyčejným hotelem ani penzionem. Jde o velký komplex, který nabízí i dlouhodobé ubytování. Bydlí zde studenti, turisté i dělníci. V komplexu se nachází také fitness, masáže a jiné možnosti trávení volného času, kdybyste si náhodou po dni plném procházek po krásné Praze chtěli odpočinout.

Rezidence Topolová je důkazem, že i v Praze se dá sehnat levné ubytování. Jen je třeba trochu pátrat a rozšířit okruh i mimo těsné centrum. A především musíte vše plánovat s předstihem, protože levná ubytování bývají často obsazená.

 

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *