Design a umění

Úchvatná venkovní ohniště, ze kterých vás bude mrazit

Oheň je živel, který nás od nepaměti fascinuje. Hledáme stále nové způsoby jak ho zkrotit a to nejen proto, aby nám sloužil, ale často jen z estetických důvodů. Příkladem budiž některé domácí krby, které spíš než jako primární vytápění, zastávají funkci dekorativní. Dnes vám ale představíme něco opravdu mimořádného. Jedná se o unikátní železné konstrukce, které po zažehnutí vypadají jako umělecká díla.

Říká se jim „fire pits“ a svým způsobem vychází z ohniště, které využívali již naši předkové. Oproti těm původním jsou ale přemístitelné a neslouží k tradičním ceremoniálům ani jiným specifickým funkcím. Každopádně vypadají úžasně, především pak za tmy, kdy v nich začnou plápolat plameny. Ve fotogalerii najdete fascinující ohniště, která vypadají jako naše planeta, hvězda smrti z Hvězdných válek, pirátská loď, dračí hlava a spoustu dalších.

Uznáváme, že některé skulptury vypadají poněkud děsivě. Vidět naší krásnou zelenou planetu, jak se zmítá v ničivých plamenech, není zrovna příjemné. Hororový nádech mají také siluety andělů… Ale i to je umění!

Foto: boredpanda.com

Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *