Usmívají se kočky?

Adam Valový
2. července 2023
7 minut čtení

Kočky jsou často zobrazovány jako nezávislá stvoření, ale mají i svou jemnější stránku. Kočky obvykle tráví dny povalováním po domě. Některé kočky stráví hodiny péčí o sebe, zatímco jiné soustředí svou energii na hraní s hračkami nebo na pronásledování kořisti.

Je známo, že kočky ukazují zuby nebo je obnažují na znamení agrese, ale nemají v tlamě svalovou strukturu, která by vytvářela lidský úsměv. Kočky obvykle používají zuby jako obranný prostředek proti potenciálním predátorům.

Takže ne, kočky se neusmívají.

Proč se kočkám líbí malé prostory?

Kočky mají rády malé prostory, protože se v nich cítí bezpečně. Kočky mají také rády pocit, že mají své prostředí pod kontrolou, a rády vidí na všechno, co se v jejich okolí děje.

Kočky špatně vidí a spoléhají se na svůj sluch a hmat, aby byly v bezpečí. Malý prostor uzavřený měkkým materiálem znamená, že mohou slyšet a cítit jakékoli potenciální nebezpečí.

Je pravda, že většina zrzavých koček jsou kocouři?

Zrzavé kočky se nezřídka vyskytují jako kocouři. Je to proto, že gen zodpovědný za červené zbarvení se nachází na chromozomu X, takže se rodí více kocourů s tímto zbarvením.

Jaká je průměrná délka života kočky?

Průměrná délka života kočky je 12-18 let. Délka života kočky může záviset na různých faktorech, včetně genetiky, stravy a prostředí.

Jsou kočky v noci aktivní?

Kočky jsou spíše noční zvířata. Kočky jsou nejaktivnější v noci nebo brzy ráno, některé kočky však mohou být aktivní i přes den.

Kočky vidí šestkrát lépe než lidé při slabém světle, protože mají velké zornice a vrstvu reflexních buněk za sítnicí zvanou tapetum lucidum. Proto se zdá, že kočky ve tmě svítí.

Proč kočky vrní?

Kočky vrní z různých důvodů. Nejčastějším důvodem je projev spokojenosti a štěstí. Kočky také vrní, aby komunikovaly s ostatními kočkami, zejména se svými matkami a partnery.

Kočky také vrní, když kojí, a někdy vrní i ve spánku.

Kočky také vydávají různé zvuky tlamou. Když se kočky bojí, mohou syčet nebo prskat, aby zaplašily potenciální hrozbu. Jindy kočky vrčí, když cítí nebezpečí nebo bolest.

Posledním zvukem, který kočky vydávají, je mňoukání. Kočky používají mňoukání z mnoha různých důvodů, včetně toho, že dávají ostatním najevo, že něco chtějí, vyjadřují svou nespokojenost se situací, a dokonce i na pozdrav.

Proč kočky tak často spí?

Kočky spí, aby šetřily energii. Kočky jsou jedny z mála zvířat, která mohou spát na boku a na břiše. Kočky často spí na slunci, což je také způsob, jak šetřit energii.

Kočky jsou považovány za krepuskulární nebo noční zvířata, což znamená, že jsou nejaktivnější za svítání a za soumraku.

Kočky spí v průměru 16 hodin denně, ale doba, po kterou jednotlivé kočky spí, se liší v závislosti na jejich věku, zdravotním stavu a faktorech prostředí. Kočky spí spíše po určitých obdobích než nepřetržitě.

Proč mají kočky fousky?

Fousky jsou nejdůležitějším smyslovým znakem kočky. Slouží k různým účelům, od měření šířky mezery až po detekci kořisti. Fousky poskytují informace o okolním prostředí a pomáhají kočce rozhodovat se na základě toho, co vycítí.

Fousky na tváři kočky jsou velmi citlivé a dokáží rozpoznat i tu nejmenší změnu ve vzdušných proudech. Proto kočky často používají své fousky k průzkumu prostředí.

Kočky používají své fousky také tehdy, když chtějí prozkoumat něco neznámého, například zkoumají nové místo nebo objekt.

Jejich fousky však neslouží jen k prozkoumávání. Kočky je používají i k hledání cesty ve tmě, zejména pokud mají zraněnou tlapku a nemohou dobře chodit.

Používají je také při skocích z vysokých míst, aby před přistáním odhadly, jak daleko od země se nacházejí.

Proč kočky nesnášejí vodu?

Kočky mají zvláštní odpor k vodě, zejména kvůli své srsti. Protože nejsou stvořeny jako vodní savci, jejich srst jim neposkytuje žádnou ochranu před živly a mohou velmi snadno prochladnout a promoknout.

Protože se kočky obtížně upravují, dochází u nich k hromadění olejů a nečistot na kůži, což při nedostatečné péči vede ke kožním onemocněním. Srst také zadržuje velké množství tepla, takže kočce bude horko i mokrá.

Kočky také nemají rády ponoření do vody, protože to v nich vyvolává paniku a cítí se velmi zranitelné.

Proč kočky žerou trávu?

Kočky žerou trávu z mnoha důvodů. Trávu mohou jíst, aby vyvolaly zvracení, pokud snědly něco jedovatého, průjem, pokud snědly něco toxického, nebo aby si pomohly vyléčit žaludeční potíže.

Trávu mohou jíst také proto, že ve stravě nemají dostatek vlákniny, nebo proto, že je normální jíst trávu. Pokud vaše kočka trávu jí a nikdy předtím neměla problémy, pravděpodobně se nemusíte znepokojovat.

Kočky jsou okouzlující

Jsou nadýchané a měkké a mohou být tak sladké. S kočkou se nikdy nebudete nudit. Rády si hrají s hračkami a s radostí se zabaví na celé hodiny. Kočky jsou skvělí domácí mazlíčci.

Kočky jsou čistotné

Kočky se upravují samy, aby nebyly cítit jako psi. Pokud jsou to kočky domácí, nezanechávají chlupy po celém domě. Většina koček netouží lézt do vašeho špinavého nádobí nebo odpadků (i když některé jsou zvědavé a čenichají kolem).

I když je důležité mít k dispozici záchůdek, většina koček raději vůbec nechodí ven. Domácí výcvik kočky je mnohem snazší než domácí výcvik psa.

Kočky jsou mazlivé, inteligentní, čistotné a naučené chodit na vodítku. Pokud jste majiteli koček, víte, že vyžadují mnoho pozornosti a náklonnosti. Kočky nepotřebují dvůr, na kterém by se mohly potulovat; rády se zabaví i uvnitř. Jsou také zvědavé a přizpůsobivé, takže pokud máte na poličkách hodně knih nebo aktivní rodinu, vaše kočka si je zamiluje.

Kočky také obecně dobře vycházejí se psy. Obecně mají rády i společnost jiných koček. Pokud hledáte nenáročného domácího mazlíčka, který vám poskytne společnost a zábavu, pak zvažte pořízení kočky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky