Zajímavosti

Úspěch filmu Barbie otevřel cestu nové „Divné panence“

Letní feministická komedie Barbie se stala tak velkým hitem, že překonala miliardovou hranici celosvětových tržeb. Tento snímek, režírovaný Gretou Gerwig, není „jen“ nejúspěšnějším filmem, který kdy byl režírován ženou, ale také se může stát nejúspěšnější komedií všech dob. Tržby překonaly legendární filmy jako „Strážci duchů,“ „Pařba ve Vegas“ či „Sám doma,“ – a také ho lze vnímat jak trendsettera.

Úspěch filmu měl výrazný dopad i na prodeje společnosti Mattel, která stojí za panenkou Barbie. Harley Finkelstein (prezident elektronické obchodní platformy Shopify) uvedl pro časopis Insider, že prodeje panenek Barbie po premiéře filmu vzrostly o neuvěřitelných 56 %.

Navíc se také rozšířil její sortiment. Společnost Mattel nyní oficiálně uvedla na trh panenku inspirovanou filmem, která by jinak možná nikdy nevznikla. Tato panenka dostala jméno „Divná Barbie“ (Weird Barbie) a ve filmu ji ztvárnila komička Kate McKinnon.

Divná Barbie se odlišuje od obvyklého bezchybného vzhledu panenek, neboť žije samotářským životem mimo svět Barbie panenek kvůli svému poškození. Není jen rozbitá a pomalovaná, ale také má vskutku nekonvenční účes. V určitých chvílích se jí dokonce nohy rozjíždí do provazu.

Na Weird Barbie lze pohlížet jako na voodoo panenku, což je odrazem chování její majitelky v reálném světě. Tímto způsobem se odděluje od kolektivní iluze, ve které žijí ostatní panenky, věřící v dokonalý svět. Divná Barbie tak nese skryté poznání, které předává hlavní hrdince filmu – Stereotypní Barbie, jež musí náhle čelit existenciální krizi.

I sériově vyráběná Divná Barbie se vyznačuje fixami pomalovanou tváří, nepříliš padnoucím outfitem a zmíněnými rozjíždějícími se nohami. Samotná Kate McKinnon prozradila v rozhovoru pro magazín EW, že onen provaz nedělala ona, ale šlo důmyslně natočené scény.

Mattel předobjednávky na Divnou Barbie přijímá do 18. srpna a plánuje ji uvést na trh příští rok. K tomu připojí i novou edici mužské figurky jménem Allan, kterou ztvárnil Michael Cera. Ten přináší do světa plného Kenů něco nového – vyčnívá ze zavedených standardů a způsobuje zmatek těm, kdo s ním přijdou do styku.

Postava Allana odkazuje na skutečnou panenku Allana, která se poprvé objevila v roce 1964 a měla být partnerem panenky Midge. S postavou Barbie a Kenem měli vytvářet dvojice. Allan byl navržen tak, aby mu seděly všechny Kenovy oblečky, avšak původně zaznamenal jen malý úspěch. Na nějaký čas zmizel a znovu se objevil až v roce 1991 jako „Alan“ s jedním „l“ v podobě bruneta s tenisovou raketou. Měl se stát partnerem Midge a společně s ní mít dítě.

A jsou to právě Alan a Midge, kteří ve světě Barbie reprezentují něco hlubšího než jen pouhé randění.

Další články

Tajemství v břiše: Sanju Bhagat a jeho bizarní případ parazitického dvojčete

Ind Amar Bharati zdvihl před 50 lety pravou ruku. Dodnes jí má zvdiženou!

Potápění s krokodýli: Za unikátním zážitkem do Klece smrti musíte do Austrálie

Bez tohoto komiksového stripu by Simpsonovi nikdy nevznikli

Jak vypadá nejdelší mullet na světě? Na hlavě ho má žena!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *