Příroda a zvířata

Úžasná kolekce fotografií zvířecích albínů. Tohle vás dostane!

Kdo je nejlepší designér? Matka příroda, samozřejmě! Vždy vytvoří něco zvláštního a my jí můžeme její schopností jen tiše závidět. Třeba zvířata albíny – čas od času se na světě objeví živočich bez pigmentu v buňkách. Je sněhobílý a v místech, kde prosvítají krevní vlásečnice, je zbarvený dorůžova.

S jakými zvířecími albíny se můžete potkat? Třeba se slonem, klokanem, tygrem či krokodýlem. Mnoho albínů však ve zvířecí říši nenajdete a ve volné přírodě takřka vůbec. Důvod je prostý – bílá barva je natolik nápadná, že daného jedince většinou rychle uloví nějaký predátor. Pokud se však jedná o predátora – albína, pak je šance na přežití a šíření genu podstatně vyšší. Tak či tak, albíni, kteří se rodí v zajetí, se v podstatě automaticky stávají atrakcí.

A jak je vůbec možné, že se rodí tak pozoruhodní tvorové? Ačkoliv je příroda mazaná, není neomylná. Albíni jsou v podstatě krásným omylem, kdy se z určitého důvodu změní gen mající na starost tvorbu pigmentu. Zvířata s chybným genetickým kódem nejsou schopna vytvářet barevný pigment a zůstávají bílá.

Albinismus se bohužel neprojevuje pouze chybějícím pigmentem. K dalším charakteristickým vlastnostem patří výrazně citlivější pokožka, světloplachost a obvykle i špatný zrak. Zvířata albíni navíc špatně splývají s okolím.

Ale teď už se pokochejte úžasnými snímky, které vám vezmou dech. Jakkoliv jsou albíni omylem přírody, jejich vzhled je jedinečný.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Foto: https://www.designswan.com/archives/amazing-collection-of-albino-animals.html 

Další články

Na co se připravit než si přineseme domů kotě

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *