Příroda a zvířata

Úžasná kolekce fotografií zvířecích albínů. Tohle vás dostane!

Kdo je nejlepší designér? Matka příroda, samozřejmě! Vždy vytvoří něco zvláštního a my jí můžeme její schopností jen tiše závidět. Třeba zvířata albíny – čas od času se na světě objeví živočich bez pigmentu v buňkách. Je sněhobílý a v místech, kde prosvítají krevní vlásečnice, je zbarvený dorůžova.

S jakými zvířecími albíny se můžete potkat? Třeba se slonem, klokanem, tygrem či krokodýlem. Mnoho albínů však ve zvířecí říši nenajdete a ve volné přírodě takřka vůbec. Důvod je prostý – bílá barva je natolik nápadná, že daného jedince většinou rychle uloví nějaký predátor. Pokud se však jedná o predátora – albína, pak je šance na přežití a šíření genu podstatně vyšší. Tak či tak, albíni, kteří se rodí v zajetí, se v podstatě automaticky stávají atrakcí.

A jak je vůbec možné, že se rodí tak pozoruhodní tvorové? Ačkoliv je příroda mazaná, není neomylná. Albíni jsou v podstatě krásným omylem, kdy se z určitého důvodu změní gen mající na starost tvorbu pigmentu. Zvířata s chybným genetickým kódem nejsou schopna vytvářet barevný pigment a zůstávají bílá.

Albinismus se bohužel neprojevuje pouze chybějícím pigmentem. K dalším charakteristickým vlastnostem patří výrazně citlivější pokožka, světloplachost a obvykle i špatný zrak. Zvířata albíni navíc špatně splývají s okolím.

Ale teď už se pokochejte úžasnými snímky, které vám vezmou dech. Jakkoliv jsou albíni omylem přírody, jejich vzhled je jedinečný.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Foto: https://www.designswan.com/archives/amazing-collection-of-albino-animals.html 

Další články

Proč vám psi sedají do klína?

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *