Úžasné miniřezby z pecky avokáda

Lenka Němcová
19. března 2018
2 minuty čtení

Také milujete avokádo? Exotické ovoce je plodem hruškovce přelahodného a je pro něj typická tmavozelená až černá barvy. Vnitřek je měkký a světležlutý a v jeho středu se nachází nejedlá pecka. Tato pecka má v průměru 3 – 5 cm a můžete si ji nechat naklíčit v květináči. Roční sklizeň z jednoho stromu může být až 120 avokád! Nic takového však nedělá Jan Campbell, který pecky transformuje na malá (doslova) umělecká díla.

Jan Cambell je umělkyně, který z pecek avokáda vyrábí maličké totemy a přívěsky. Zručná řezbářka dokáže vytvořit fantastické figuríny a strážce lesa s výjimečným důrazem na detaily. A proč si vybrala právě avokádo? Docela náhodou. Omylem zaryla do pecky nehet a zjistila, že se dá lehce vyřezávat. Pořídila si sadu rýdel a vytvořila menší obličej. Ten následně vysušila a výsledek ji překvapil – byl tvrdý jako dřevo. Tak začala její umělecká dráha.

Možná ve vás dřímá podobný talent, což zjistíte, až řezbu do avokádové pecky vyzkoušíte. Pokud vám to nepůjde tak jako Jan, nevadí. Na avokádo byste přesto neměli zanevřít, protože je bohatým zdrojem minerálních látek, mědi, fosforu, draslíku a širokého spektra vitaminů. Nedávejte ho však domácím zvířatům – obsažený persin je pro jejich organismy jedovatý a intoxikace může skončit smrtí. Ale teď už se pokochejte nádhernými řezbářskými výtvory.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky