V Budapešti bude otevřen známý Time Out Market

Vladislav Musílek
20. dubna 2024
2 minuty čtení

Nejlepší budapešťské restaurace budou mít své místo pod jednou střechou na novém velkém trhu s jídlem, který vznikne v centru maďarského hlavního města.

První Time Out Market byl otevřen v Lisabonu v roce 2014 a po deseti letech zůstává oblíbeným místem pro milovníky dobrého jídla a zábavy. Nyní se tato koncepce rozšíří i do Budapešti, konkrétně do paláce Corvin na náměstí Blaha Lujza. Plánované otevření je stanoveno na rok 2025 a tento trh se přidá k již existujícím v Miami, New Yorku, Bostonu, Montrealu, Chicagu, Dubaji, Kapském Městě a Portu.

Budapešťský Time Out Market bude hostit 14 kuchyní, kde se budou střídat renomovaní šéfkuchaři, oblíbené místní podniky a nadějní restauratéři, kteří nabídnou nejlepší gastronomické zážitky města. Kromě toho budou k dispozici čtyři bary, které nabídnou širokou škálu koktejlů, místního vína, piva a dalších nápojů, včetně maďarského bylinného likéru Unicum.

Tento prostorný podnik s kapacitou 800 míst také zahrnuje prostor pro pořádání různých akcí, jako jsou koncerty živé hudby a další kulturní programy. Díky své centrální poloze je palác Corvin v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako je Maďarské národní muzeum a Dohányho ulice, kde se nachází největší synagoga v Evropě.

Zatím není známo, které konkrétní restaurace se na tomto trhu budou podílet, ale je zřejmé, že návštěvníci se mohou těšit na široký výběr tradičních maďarských pokrmů. Gastronomická scéna Budapešti odráží bohatou historii země a její multikulturní složení, od maďarských gulášů po sladké dobroty jako tradiční koláče.

Zdroj: www.euronews.com, pixabay.com

Kategorie:

Cestování, Evropa, Mašarsko,

Poslední aktualizace:  20. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky