V Dollywoodu je nová atrakce. Fanoušci Dolly Parton mohou jásat!

Adam Valový
26. května 2024
3 minuty čtení

Fanoušci Dolly Parton mají nový důvod, proč se vydat na pouť do Pigeon Forge v Tennessee. V pátek se v Dollywoodu, zábavním parku oblíbené zpěvačky ve Smoky Mountains, otevírá nová atrakce nazvaná The Dolly Parton Experience.

Tato rozsáhlá expozice vás provede Partoninou fascinující životní cestou, od skromných začátků v malé chatě v Locust Ridge až po vrchol slávy na pódiích po celém světě. Interaktivní exponáty umístěné ve třech budovách a zrekonstruovaném turistickém autobusu vám umožní ponořit se do Partonina světa a zažít její příběh zblízka.

Expozice s názvem Songteller se zaměřuje na Partoninu bohatou hudební kariéru. Návštěvníci si prohlédnou exponáty věnované jejím legendárním hitům, oceněním a filmovým rolím. Vrcholem této sekce je replika autobusu, kterým Partonová odjela do Nashvillu hned po ukončení střední školy.

V expozici Behind the Seams se budete moci kochat třpytivými kostýmy, šperky a doplňky, které Partonová nosila během své kariéry. Nechybí ani fascinující pohled do zákulisí tvorby jejích ikonických vzhledů. Návštěvníci se dokonce mohou zapojit do interaktivního procesu a rozhodnout se, jak by se Dolly měla obléct pro určitou událost.

Se svolením The Dollywood Company

Divadlo DreamSong hostí expozici Precious Memories, která zdůrazňuje důležitost přátel a rodiny v životě a kariéře Dolly Parton. Součástí této sekce je také nová show s názvem „Heidi Parton’s Kin & Friends“, kterou Dolly napsala společně se svou neteří. Show slibuje zábavný a dojemný pohled na Partoninu rodinu a přátele.

A co by to bylo za oslavu Dolly Parton bez ikonického autobusu? Návštěvníci si mohou prohlédnout jeden z bývalých koncertních autobusů Partonové a zažít tak kus historie na vlastní kůži.

Vzhledem k očekávanému velkému zájmu v prvních dnech provozu doporučujeme rezervovat si vstupenky do The Dolly Parton Experience online. Nová atrakce nahrazuje dřívější areál Adventures in Imagination a stává se tak nejnovějším přírůstkem do rostoucí nabídky Dollywoodu.

Loni na jaře park otevřel horskou dráhu Big Bear Mountain za 25 milionů dolarů a na podzim následoval nový hotel HeartSong Lodge & Resort, druhý hotel propojený s Dollywoodu. Dolly Partonová, rodačka z hor Smoky Mountains, vyjádřila hrdost nad tím, že je součástí turistické komunity v regionu. „Jsem hrdá na každý podnik, každý hotel, každý motel – na všechny lidi v okolí,“ řekla Partonová pro CNN Travel. „Protože tohle je můj domov.“

The Dolly Parton Experience slibuje nezapomenutelný zážitek pro fanoušky Dolly Parton i pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o životě a tvorbě této legendární umělkyně. Pokud se chystáte do Pigeon Forge, určitě si nenechte ujít tuto novou atrakci!

Zdroj: https://edition.cnn.com/travel/dolly-parton-experience-dollywood/index.html

Kategorie:

Cestování, USA,

Poslední aktualizace:  26. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky