V Rakousku mají boží festival s maskami. Účastní se ho pouze muži!

Lenka Němcová
3. dubna 2018
2 minuty čtení

Když se Čecha zeptáte, co si myslí o Rakousku a jeho obyvatelích, nic moc z něj nevypadne. Na své sousedy pohlížíme jako na nemastné a neslané milovníky etikety a tradic dávno minulých. Ale i oni se umí pořádně pobavit. Příkladem budiž festival Shleicherlaiufen, který se každých 5 let koná v městečku Telfs. Co je na něm tak zvláštního a proč byste se tam měli v roce 2020 vydat?

Telfs je třetí největší obcí rakouské spolkové země Tyrolska. Nachází se na západě okresu Innsbruck-venkov mezi levým břehem řeky Inn a úpatím Hohe Munde – hory vysoké 2662. V podstatě jde o obec, která není ničím příliš významná. Je zde několik kostelů a tím výčet zajímavostí končí. Ovšem jednou za 5 let se Telfs promění k nepoznání. Pořádá se zde festival plný úžasných masek.

Co je na festivalu v Telfsu tak zvláštního? Třeba fakt, že se průvodu účastní pouze muži – otci, synové, bratři… Ženy jsou samozřejmě zapojeny také, ale trochu jinak. Tvoří dechberoucí kostýmy, opravují a vůbec se starají o hladký chod akce. Určitým způsobem se do dění zapojí téměř všichni z 10 tisíc obyvatel, což je skvělé. A teď se pokochejte snímky z festivalu, který se konal v roce 2015. Chtěli byste něco takového i ve vašem městě? Atmosféra musí být perfektní…

 
[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Foto:http://designyoutrust.com/2015/02/schleicherlaufen-festival-in-austria/

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Volný čas,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky