Venkovní rolety na okna se budou líbit i vám

Adam Valový
23. dubna 2022
3 minuty čtení

Přemýšlíte o zastínění oken? Prozradíme vám, proč byste rozhodně měli vážně uvažovat nad pořízením venkovních rolet. I když jsou dražší než třeba obyčejné interiérové žaluzie, mají řadu výhod, díky nimž se vám investice do nich doopravdy vyplatí.

Venkovní rolety na okna jsou čím dál populárnější, zejména na novostavbách je uvidíte velmi často. Pořizují si je ale také lidé, kteří se rozhodnou pro výměnu oken. Spolu s nimi totiž přirozeně přemýšlíte, jestli si pořídíte interiérové hliníkové žaluzie, látkové nebo třeba dřevěné žaluzie, případně právě venkovní rolety.

Venkovní rolety pro úsporu na energiích

Venkovní rolety dokáží výborně utěsnit okno, pokud je plně zatáhnete. Tím pádem nemůže teplo z domu unikat ven a v létě zase nemůže horko zvenčí dovnitř. V zimě ušetříte za vytápění a v létě za klimatizaci.

Kromě toho rolety utěsní nejen teplo, ale také hluk. Bydlíte-li u rušné silnice, zatažené venkovní rolety vám přinesou klid.

Skvělé řešení, když se chcete vyspat po noční

Vnitřní hliníkové žaluzie místnost ztmaví, avšak ne zcela utěsní od světla. Venkovní rolety to dokážou. Pokud potřebujete dospávat třeba noční, s venkovními roletami nebudete mít nejmenší problém, protože v místnosti bude opravdu úplné temno. A vzhledem k hlukové izolaci vás ani nebude rušit rušný denní život na ulici.

Vynikající ochrana okna i vašeho domova

Pokud rolety zatáhnete, okno vůbec není vidět, je kompletně chráněné. Chráněné před nepříznivým počasím i kamínky odlétajícími od kol okolo projíždějících vozidel. Prodloužíte tím životnost okna.

Zároveň znesnadníte práci všem zlodějíčkům. Kdyby se k vám chtěli vloupat oknem, nejdříve si budou muset poradit s roletami a jejich překonání by pravděpodobně vzbudilo nějaké sousedy.

A kolik dnes takové předokenní rolety stojí? Podívejte se na orientační ceník firmy Sundex. Samozřejmě vždy záleží na preferovaném provedení, variant je celá řada.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky