Bydlení a styl

Vinylová podlaha vás příjemně překvapí svými vlastnostmi

Přestože podlaha představuje velice důležitou část interiéru, často bývá podceňovaná. Pokud chcete jednotlivým místnostem vtisknout punc modernosti, sáhněte po vskutku kvalitních materiálech s dlouhou životností. V posledních několika letech se do popředí prodírá vinyl, který se vyznačuje hned několika přednostmi.

Vinylová podlaha má v porovnání s ostatními materiály v mnoha oblastech navrch. Stačí se třeba podívat na nabídku značky Quick Step, která přišla hned s několika různými řadami. Vybrat si můžete z mnoha dekorů vinylu, ať už vás zajímá spíše světlé dřevo, nebo naopak tmavé.

Vinyl zkrátka vypadá dobře

V podstatě nezáleží na tom, jestli sáhnete po vinylové podlaze plovoucí, nebo lepené, protože v každém případě výsledek vypadá elegantně. Vinylovou podlahu bez problémů skombinujete s ostatním vybavením interiéru i barvami stěn. Zajímavá je vinylová podlaha dub medový, se kterou zabodujete v obývacím pokoji i na chodbě.

Vinyl je vhodný i do domácností s dětmi a mazlíčky, protože se jen tak nezničí. Odolává škrábancům, oděrkám a dalšímu poškození. Vinylová podlaha je bytelná, tudíž zvládne také drápky domácích mazlíčků. V případě, že dojde k nějaké závadě, je snadné poškozenou část vyměnit za novou.

Vinyl je odolný vůči vodě

Vzhledem k voděodolnosti se může vinylová podlaha používat i v kuchyni, případně v koupelně. Vinylu totiž nevadí vlhkost a tekutina ho nijak nepoškodí. Dokonce ani při vytírání si nemusíte dávat pozor na to, abyste náhodou nepoužili příliš velké množství vody.

Vinylová podlaha se používá na podlahové vytápění, protože eliminuje tepelnou roztažnost. Poradí si bez problémů s výkyvy teplot. Stejně tak tlumí zvuk, což ocení především sousedé pod vámi. Neuslyší váš dupot.

Investujte do kvalitní podlahy, která vám vydrží dlouhá léta. Vinyl je sázkou na jistotu.

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *