Zdraví

Vitamíny, které potřebujete na posílení imunitního systému

Především v zimním období přicházejí chřipky a nachlazení, které jsou spojené s nedostatkem vitamínů. Imunitní systém čeká obrovský nápor, a proto se doporučuje začít s přísunem potřebných vitamínů už během podzimu. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké doplňky stravy by vám neměly doma rozhodně chybět.

Imunitní systém má jeden hlavní úkol, a to ochránit tělo před všudypřítomnými viry a bakteriemi, jež stojí za vznikem chřipek, nachlazení a dalších onemocnění.

Jak posílit imunitní systém?

Určitě do svého programu zařaďte nějakou pohybovou aktivitu. Nemusíte denně trávit hodiny ve fitness centru, ale vašemu tělu prospěje, pokud se půjdete obden projít na čerstvý vzduch, nebo si zaběhat. Dodržujte dostatečný pitný režim, na který se v zimním období často zapomíná. Zpestřete také svůj jídelníček a přidejte do něj potraviny s obsahem vitamínů, tedy ovoce a zeleninu.

Jestliže chcete imunitní systém ještě více podpořit, sáhněte po doplňcích stravy, jež jsou přímo určeny na posílení obranyschopnosti.

Jaké vitamíny jsou důležité?

V první řadě se jedná o vitamín C, jenž má pro tělo obrovský přínos. Nejenže napomáhá správné funkci imunitního systému, ale také je vhodný při únavě.

Dále nesmíme zapomenout na vitamín B, jenž má na starosti látkovou přeměnu, takže má vliv na metabolismus. A ještě vám nesmí chybět vitamín D, který je schopen posílit buňky proti infekcím.

Jestliže hledáte doplňky stravy, určitě sáhněte po přípravku zvaném GRAVIOLA Plus. Pomáhá při oslabené obranyschopnosti, chrání buňky před oxidativním stresem a podílí se na snížení únavy a vyčerpání. Snadno a rychle tedy zatočíte také s podzimní únavou, která bývá často silnější než ta jarní.

Přírodních doplňků stravy existuje obrovské množství. Jestliže vás GRAVIOLA Plus nezaujala, určitě najdete jiný produkt.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • O vitamínu C jsem věděla, ale o účinku vitamínu B a D jsem ještě neslyšela. Já dbám na přísun vitamínu C, ale je pravda, že ty ostatní zanedbávám. Piju čaj, do kterého si dávám hodně citrónu a pak se také spoléhám na rakytník řešetlákový. Koupila jsem si rakytníkovou šťávu z https://www.herbavis.cz/produkt/rokivital , která je bohatá na vitamín C.