Vládcové nebes: Konkurent Bratrstva neohrožených nabídne unikátní pohled do historie

Adam Valový
10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Největší vojenský konflikt v dějinách – druhá světová válka – nebyl pouze o boji na zemi a na mořích. Odezva na nacistickou hrozbu se rozhořela i ve vzduchu, kde se odehrávaly vzrušující a neuvěřitelně nebezpečné letecké bitvy. A právě do této epochy diváky zavede nový velkolepý seriál s názvem Vládcové nebes (Masters of the Air).

Seriál Vládcové nebes vychází z faktografické knihy vydané v roce 2007. Zabývá se působením 100. americké bombardovací skupiny známé jako Bloody Hundredth (Krvavá stovka). Působivé příběhy startovaly na krvavých plážích Normandie v dnes již klasickém díle Bratrstvo neohrožených. Pokračovalo se sérií Pacifik, kde vyšly najevo další strasti vojáků, kteří museli svádět lité vzdušné souboje.

Produkční duo Steven Spielberg a Tom Hanks nás však tentokrát přemístí do kokpitů bombardérů a stíhaček během drtivých náletů na nacistické Německo. Vládcové nebes však přichází s příslibem něčeho navíc. Kromě dobrodružství ve vzduchu půjde i o pohled na sounáležitost a lidský rozměr těchto hrdinů.

A na koho se můžeme těšit? Hlavní role v chystaném seriálu připadnou talentovaným hercům. Austin Butler (Elvis), Barry Keoghan (Dunkerk, Víly z Inisherinu) a Louise Hofmann (Dark), to je krátká ochutnávka skvělého hereckého menu. Upozaděný však není ani režisérský tým. S osobnostmi jako Cary Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít), Tim Van Patten (Rodina Sopránů, Pacifik) a Anna Boden (Mrs. America, Captain Marvel) je jasné, že Vládcové nebes trefí do černého.

Jedno je jisté. Vládcové nebes dorazí se vzrušujícími leteckými scénami, stejně jako s hlubokým pohledem do života a rozhodnutí pilotů. Seriál hodlá ukázat, že by bez sounáležitosti piloti těžko zvládli tak extrémní situace, kterým čelili od samotného startu až po riskantní přistání. Kromě vizuálně působivého zážitku půjde o dojemný a autentický pohledem na hrdiny, kteří se odvážně postavili nepřátelům ve vzduchu, aby bránili svobodu a demokracii.

První dvojice epizod se dočkáme 26. ledna 2024. Další epizody budou následovat každý týden až do velkého finále 15. března.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  12. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky