Konec Stranger Things se blíží. Ochutnejte další upoutávku na poslední 5. řadu

Adam Valový
10. listopadu 2023
3 minuty čtení

Loňský rok nám přinesl vzrušující zprávu. Natáčení páté řady Stranger Things je v plném proudu, ale s jedním nepříjemným překvapením – bude to zároveň i poslední sezóna dnes již ikonického seriálu. Fanoušci se proto začínají připravovat na loučení s městečkem Hawkins, ale neustálé spekulace ohledně názvu první epizody – The Crawl – je udržuje ve stavu nejvyšší bdělosti.

Režiséři a tvůrci Matt a Ross Dufferovi začali pracovat na poslední řadě Stranger Things téměř ihned po premiéře druhé části čtvrté sezóny. Jejich přístup k realizaci každé jednotlivé série byl vždycky zahalen tajemstvím, což se nezměněno ani v případě Upside Down. Netflix dokonce požádal dvojčata Dufferovy, aby se záznamem svých myšlenek zabývali formálně, aby je mohli lépe pochopit.

„Říkali jsme si: ‚Víme, co se v Upside Down víceméně děje, ale chceme, aby to bylo nepoznatelné. Chceme, aby to bylo tajemné,'“ pronesl Matt Duffer, přičemž dodal, že daný dokument byl pro pochopení jejich vizí Upside Down klíčový.

Práce na poslední sezóně ovšem zabrzdila stávka, která způsobila, že se realizace stanovených plánů notně opozdila. Stávka Writers Guild of America (WGA) naštěstí v září skončila, a tak se scénáristé rychle vrátili k práci. Nicméně natáčet se teprve začne až po skončení probíhající stávky SAG-AFTRA.

Sezóna 5 každopádně slibuje velká odhalení, což ostatně potvrdili samotní tvůrci. První odvážný krok do temných vod Upside Down nás zavede k hlubokým tajemstvím, která doposud zůstávala skrytá.

Fanoušci měli možnost nahlédnout do chystaných událostí v rámci Stranger Things Day 6. listopadu, což je den, kdy Will Byers zmizel a spustil celý hororový příběh. Tvůrci na tento den připravili dárek v podobě úryvku scénáře, který odhaluje úplně první momenty poslední řady.

Podle dostupných informací začne poslední řada flashbackem, ve kterém je slyšet dětský hlas zpívající známou píseň. Fanoušci spekulují, že tato skladba může být spojena s názvem prvního dílu The Crawl. Jedna ze zajímavých teorií hovoří o možném odkazu na oblíbenou postavu Eddieho Munsona, který hrál skladbu Master of Puppets od Metallica ve finále čtvrté sezóny.

Možností, kam se příběh může obírat, je skutečně mnoho, a tak nám nezbývá než doufat, že se stávka SAG-AFTRA co nejdříve vyřeší a vydáme se do poslední kapitoly jedinečného mysteriózního příběhu. Vecna, obávaný nepřítel, ještě určitě nepředvedl všechny své triky, a fanoušci už nemohou dočkat, co na ně ještě v Hawkins čeká.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  10. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky