Vtipné komiksy zdůrazňují rozdílný přístup k prvnímu a dalšímu dítěti. Říká vám to něco?

Lenka Němcová
16. března 2018
2 minuty čtení

Rodiče moc dobře ví, že k výchově různě starých dětí často přistupují velmi odlišně. Především pak v případě prvního a druhého dítěte. Odlišné je již samotné těhotenství, o výchově v pozdějším věku to samozřejmě platí dvojnásob. Co konkrétně máme na mysli? Všechny tyto změny perfektně ilustroval Weng Chen – talentovaná umělkyně, designérka her pro virtuální realitu a… máma na plný úvazek. Ačkoliv pochází z Číny, momentálně žije v USA.

Weng Chen měla do světa umění vždy velmi blízko. Když jí bylo kolem 2- 3 let, její matka pro ni nakreslila malou mořskou vílu a povyprávěla ji příběh. Byla tím zcela fascinována a zřejmě od té doby propadla malování a vyprávění příběhů.

Nyní se zabývá kreslením komiksů na téma jejích snů i každodenní reality, ve které vychovává dvě dcery – prvorozenou Electru a druhorozenou Ali. Autorka začala kreslit naprosto impulsivně, bez jakýchkoliv předchozích zkušeností. Její výtvory přitom vypadají úchvatně a nezadají si s tvorbou profesionálních kreslířů komiksů.

Její poslední série je o rozdílech ve výchově mezi prvorozeným a druhorozeným dítětem. Je to k popukání, co vy na to? Pokud vám nedělá problém angličtina, jistě se u následujících obrázků pobavíte.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Foto: https://www.boredpanda.com/firstborn-vs-secondborn-comic-weng-chen/

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky