Design a umění

Němec nafotil nejkrásnější knihovny na světě. Úžasná podívaná nejen pro knihomoly:

V posledních letech to knihy nemají tak snadné jako v minulosti. Jejich zdánlivě neotřesitelnou pozici začínají zabírat e-booky, a navíc máme stále méně času na čtení. V knihovnách je docela prázdno a knihy pláčou. Což je škoda, protože udržování knihoven stojí nemalé peníze. Přesto se na světě nachází pár míst, která o návštěvníky nouzi nemají. Jedná se o historické knihovny, které jsou samy o sobě uměleckým dílem.

Pokud milujete historickou architekturu a rádi trávíte čas na nevšedních místech, udělejte si výlet do některé z následujících knihoven. Fotografie pořídil německý fotograf architektury Reinhard Görner a projektem strávil téměř 10 let. Cestoval po světě a fotil nejkrásnější interiéry tak, aby nezachytil pouze knihy, ale co největší část prostoru. Povedlo se mu to na výbornou a fotografie vypadají úžasně.

Kromě historických knihoven Görner nafotil i spoustu moderních objektů. Část jeho práce najdete zde, zbytek na jeho webu na https://reinhardgoerner.de/en/. Možná, že po shlédnutí nádherných knihoven dostanete chuť na nějakou dobrou knížku. Udělejte to – odložte elektroniku a alespoň na chvíli zapojte vlastní představivost.Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *