Volný čas

Vyberte si brusle s radou od profesionálů

Hokej je v Česku velmi oblíbený sport a nejeden malý kluk sní o tom, že z něj jednoho dne bude hokejista. A také ti, co nepřemýšlí rovnou o hokejové kariéře, si rádi zabruslí. Kdysi k tomu stačil zamrzlý rybník, dnes ve větších městech vytváří venkovní kluziště. Jediné, co vám stačí, jsou tedy brusle.

Jestliže vybíráte hokejové brusle pro dítě, dejte si záležet, protože výběr velkou měrou ovlivní vztah dítěte k bruslení. Pokud mu koupíte brusle, které budou tlačit a zdát se příliš těžké, nebudou sedět, tak si bruslení nikdy nezamiluje. Podobný efekt může mít špatný výběr rovněž na dospělé.

Na rekreační bruslení si vyberte dle svého přání

Kdo shání brusle pouze na rekreační bruslení na kluzišti či rybníku, má vlastně docela volné ruce. Ve vlastním zájmu byste se však měli snažit vybrat zimní brusle co nejlépe. Pro kluky jsou jasnou volbou kanady, ale ani dívky a ženy se jich nemusí vzdávat. Dámské brusle sice mívají ony typické zoubky vpředu, nicméně ty jsou někdy spíš na obtíž, když je při bruslení nepoužíváte. Prodávají se i dámské kanady.

Dětem kupte také klasické brusle, rozhodně ne tzv. kačenky. Za tímto názvem se skrývají jakési nože, které připevníte na klasickou botu, s bruslemi však mají pramálo společného. Dítě na nich ani nemůže bruslit, spíš se klouže, což je k ničemu. Raději ho postavte rovnou na brusle.

Pro hokejové brusle se obraťte na odborníky

Jestliže sháníte hokejové brusle, nepouštějte se do výběru sami. Zajděte do specializovaného obchodu a poptejte se na rady, případně hledejte na internetu. Nevěřte však všem informacím, na které narazíte. Opět hledejte specializované portály, jakým je například www.hokejman.cz. Brusle na hokej se totiž musí vybírat nejen dle vkusu, ale rovněž hmotnosti, zkušeností či frekvence tréninků/zápasů. A až si je pořídíte, nezapomeňte se o ně pečlivě starat. Jen tak vám vydrží dlouhá léta.

Štítky

Další články

Vůně, které léčí: Nejlepší byliny pro aromaterapii

Svět v miniaturách: Fascinující hobby modelářství

Chci si koupit venkovní vířivku. Na co si mám dát pozor?

Co dělat v babím létě? Zorganizujte si piknik s rodinou nebo přáteli

Zažijte nejnovější pokroky ve světě silniční cyklistiky

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *