Kvalitní atletické dresy podpoří týmového ducha i výkony jednotlivců

Lenka Němcová
15. února 2020
3 minuty čtení

Atletika sice není typicky týmový sport, nicméně kluby si často nechávají zhotovit vlastní dresy. Na závodech je pak jasně vidět, odkud závodníci přijeli a ke komu patří. Navíc díky tomu nemusí před každým závodem přemýšlet, co si vezmou na sebe.

Atletické dresy jsou trochu specifické. Zatímco pro jiné sporty je třeba vybrat si správný střih trička, u atletiky je všechno jasné. Atleti totiž oblékají dresy, které vypadají jako tílka, a k nim trenýrky. Ženy často nosí zkrácený vrchní díl, jenž vypadá jako podprsenka. Také atletické trenýrky se liší podle toho, zda jsou dámské nebo pánské.

Kolik vlastně stojí takový atletický dres?

Záleží, kde si ho necháte udělat. Jednu z nejlepších nabídek má firma DDsport. Jejich ceny se odvíjí od počtu kusů. Umožňují koupit třeba jen jeden dres, nejvýhodnější cenu však dostanete, když jich vezmete 20 a více. Tehdy vás jeden dres vyjde na 300 korun, trenýrky na necelé tři stovky.

Jestli se vám částky i tak zdají příliš vysoké, domluvte si sponzora. Dělá to tak spousta sportovních klubů. Sponzor na dresy přispěje a vy na ně na oplátku necháte natisknout jeho logo.

Co všechno vás čeká, než se dres vyrobí?

Budete si toho muset spoustu vybrat. Provedení dresu, barvu, potisk a materiál. Pro výrobu atletických dresů se využívá například hi-tech materiál CoolMax, který udržuje tělo v suchu a pohodlí, výborně odvádí vlhkost. Další možností je pletenina Orlando s microfibry, polyesterový úplet K2, dvouvrstvá elastická pletenina Giga elastic či pletenina s přídavkem PU Elastic Light. Kdybyste chtěli kromě klasického dresu a trenýrek pořídit týmu ještě další týmové oblečení pro atletiku (teplákové bundy, thermo prádlo, mikiny apod.), máte na výběr z ještě více materiálů.

Až si vyberete správnou variantu a spolu s grafickým týmem vymyslíte ten nejlepší potisk, v DDsport vám odsouhlasí poptávku. Následně zpracují maketu, grafickou předtiskovou přípravu k odsouhlasení. Budete-li s ní spokojení, začíná se tisknout. Ano, nejdříve se na látku natiskne vzor a poté se z ní šije. Později není problém dresy vyrobit dodatečně– například kdyby se do týmu přidali noví členové.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky