Vyplatí se přechod z iPhonu 12 na iPhone 12 Pro?

Adam Valový
15. října 2021
2 minuty čtení

Bezpochyby nejčastější otázka, kterou si věrní uživatelé pokládají nástupem každého nového modelu od společnosti Apple. Ovšem tentokrát budeme porovnávat, zda se vyplatí přechod z iPhonu 12 na iPhone 12 Pro. Samozřejmě se nebavíme jen o přechodu, ale také zda je výhodné zakoupit starší model, i když na trhu seženeme modernější verzi. Spoustě zájemců se totiž částka 5 000 tisíc korun navíc může jevit jako vysoká. Zvolíte tedy variantu „připlatit si za iPhone 12 Pro“, nebo raději vyberete jeho „pomalejší“ verzi. V následujících řádcích vám poradíme a odpovíme, který z modelů je výhodnější pořídit.

Design

Na první pohled se iPhone 12 a jeho lépe vybavené dvojče liší rámem. Běžná dvanáctka má rám hliníkový a lesklé zadní sklo, varianta Pro má rám z nerezové oceli a zadní stranu z matného skla. A pak je zde rozdíl ve fotoaparátech – iPhone 12 Pro disponuje skenerem LiDAR a teleobjektivem.

Výkon

Oba modely disponují procesorem Apple A14 Bionic. Jednoduše řečeno obsahují dvě vysoce výkonná jádra, ovšem nalezneme u nich další čtyři účinná jádra. Jediný rozdíl tedy můžeme najít v operační paměti. V případě, že zvolíte iPhone 12, dostanete operační paměť o velikosti 4 GB. Novější verze nabízí paměť 6 GB. Další rozdíly zde nenajdeme, výdrž baterie je stejná a oba telefony podporují rychlé nabíjení přes lighting kabel.

Displej

Hned ze začátku si pojďme říct, v čem se telefony neliší. Oba tyto modely nabízí OLED dispej, který disponuje rozlišením 2 532×1 170 px. Chceme-li se bavit o jasu displeje, tak ten je u obou dvanáctek stejný, patrný rozdíl nalezme pouze u „typického jasu“, ten má iPhone 12 Pro větší. Konkrétně u iPhonu 12 je jas 625 nitů, ale novější verze poskytuje až 800 nitů.

Který model zvolit?

Pokud se tedy rozhodujete mezi těmito mobilními telefony a preferujte model s celkově lepšími parametry, pak zvolte iPhone 12 Pro. Ovšem pokud upřednostňujete výhodnou koupi z pohledu cena/výkon, zvolte raději iPhone 12 bez přízviska Pro.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  16. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky