Bydlení a styl

Vyzkoušené tipy pro ochranu proti graffiti

Jak dlouho vydrží nová fasáda bez graffiti? To samozřejmě záleží zejména na lokalitě, ve které se rodinný dům nebo jiný objekt nachází. Zatímco někde jsou graffiti spíše ojedinělou záležitostí, jinde je lze vidět téměř na každém rohu, bohužel. Ať už se váš dům nachází kdekoli, nežádoucí „ozdobu“ v podobě graffiti si jistě nezaslouží! Jak se tedy graffiti opravdu účinně bránit?

Rady, jak graffiti předejít

Prevence je vždy snazší. A platí to i pro graffiti. Mnoho rozhořčených majitelů domů nyní namítne, že to zkrátka není možné. Sprejeři se většinou nenechají odradit nejrůznějšími ploty, bezpečnostními kamerami a nová fasáda je pro ně učiněná výzva! Ovšem moderní chemické prostředky jsou na místech s vysokým výskytem graffiti velmi užitečné. A jak takový antigraffiti nátěr funguje? Princip je velmi jednoduchý. Rozhodně však nelze počítat s tím, že na daném místě se graffiti neobjeví. Použitím nátěru však na fasádě nebo jiné ploše vznikne ochranná vrstva, ze které jde nechtěná barva mnohem lépe smýt díky moderním nanotechnologiím. Graffiti tak zmizí nečekaně rychle, přinejmenším z pohledu sprejerů, kteří se tak budou místům, na nichž jejich umělecké výtvory nevydrží, vyhýbat.

Tipy, jak se zbavit graffiti

Moderní chemické prostředky mohou samozřejmě nečekaně účinně pomoci také při odstraňování graffiti, které se na fasádě teprve objevily, ale také těch, které vznikly už před delší dobou. Tyto přípravky fungují na velmi jednoduchém principu, konkrétně odstraňovač: graffiti lze poté umýt téměř beze stopy, navíc s minimální námahou. Zcela dostačující je mýdlová voda. Odstraňovače graffiti lze použít na různé typy povrchů, vhodné ovšem je přípravek nejdříve vyzkoušet na menší ploše, nejlépe na méně viditelném místě.

Vyzkoušeli jste už některý z výše uvedených způsobů, jak se bránit graffiti?

Další články

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Proměňte svou verandu ve skvělé místo pro volný čas

Hledáte nemovitost k pronájmu: Zde je 5 důležitých věcí, které je třeba mít na paměti.

6 nejlepších nápadů na vylepšení vaší zahrady

7 způsobů využití dřevěné stavby na zahradě

Další články