Začněte hrát golf. Peníze nejsou překážkou!

Lenka Němcová
2. května 2016
3 minuty čtení

Pokud rádi zkoušíte nové věci, máme pro vás skvělou zprávu. Ačkoliv jste možná jiného názoru, golf není sport pro majetnější vrstvy – naopak se mu věnuje stále více lidí a jen v České republice je registrováno kolem 60 tisíc hráčů. Ve spolupráci se specializovaným prodejcem golf shop Golfstart jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou hodit v souvislosti s pořízením základního golfového vybavení.

Ani kvalitní golfové vybavení nemusí stát „majlant“. Je to podobné jako v ostatních sportovních odvětvích – ceny se pohybují v různých relacích a platí, že zpočátku nemusíte investovat do špičkového vybavení určeného pro profesionály. Až budete mít jistotu, že vás golf baví a hned tak nepustí, můžete vybavení postupně obměnit za nákladnější kousky.

Co je to dress code?

Pro golf, ostatně jako pro drtivou většinu ostatních sportů, je typický určitý styl oblékání. Golfový dress code však není tak přísný, jak se o něm traduje. Golfové oblečení může mít podobu trička s límečkem, kalhot nebo dřínů (nesmí být modré). Ženy mohou nosit sukni, kalhoty nebo šortky. Sportovní obuv by měla být pohodlná a bez výrazného vzorku, aby neničila trávník.

Výběr první golfové hole

Co se týče první golfové hole, zpočátku vám bude stačit levnější kousek (železo 6 – 8). Raději si pořiďte vlastní, protože neustálé půjčování vás nakonec vyjde dráž. V rámci úspor se můžete poohlédnout po použité holi, avšak dbejte na to, aby byla v dobrém stavu.

Nedílnou součástí golfové výbavy jsou i rukavice pro zlepšení a udržení gripu. Kvalitní golfové rukavice seženete řádově za pár set korun.

Suma sumárum vás počáteční investice vyjde na pár tisíc korun. Nechcete-li se v záplavě golfového vybavení ztratit, nechte si poradit od odborníků z e-shopu Golfstart. Rádi vám doporučí vhodné oblečení a příslušenství.

Jak sami vidíte, první golfová výbava není nijak nákladná. Jakmile vás golf pohltí, jistě vás nebude mrzet ani větší investice do nové sady holí některé z renomovaných značek. V golf shopu Golfstart seženete kompletní výbavu od A do Z za skvělé ceny. Kvalifikovaný prodejce vám s výběrem samozřejmě ochotně poradí!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky