Bydlení a styl

Zajímavé tipy na vánoční výzdobu

S koncem léta přichází pozvolné ochlazení a začínáme přemýšlet nejen o nadcházejícím zimním období. Každoročně nás totiž čekají tradiční svátky Vánoc a je načase zvážit letošní barevné ladění a dekorace, aby byla vánoční atmosféra opět nezapomenutelná pro celou rodinu. Se sněhem na Vánoce raději nepočítejte, avšak dobře zvolená výzdoba a osvětlení, vůně čerstvě upečeného cukroví s vůní skořice a vanilky a s láskou zabalené dárečky pod vánočním stromkem vykouzlí tu správnou sváteční pohodu.

Inspirace na vánoční výzdobu

Rozhodnete-li se pro jakoukoliv vánoční výzdobu, volte pouze dvě až tři barevné kombinace a snažte se vše nepřeplácat. Některé prvky si můžete vytvořit za pár korun sami, nakrájené usušené plátky citronů a pomerančů, nařezané větvičky jehličí, jablka, ořechy, to vše k Vánocům neodmyslitelně patří a skoro nic to nestojí. Zapojte děti a vánoční výzdoba bytu vás bude těšit mnohem víc. Kdy se sváteční výzdobou začít? Ideální doba je před prvním adventem. Dětem udělá radost adventní kalendář, ukrátí jim čas čekání do Štědrého dne, na sv. Barborku (4. 12.) jsou tradiční nařezané větvičky třešně, višně nebo zlatice, které se vloží do vody a měly by vykvést na Štědrý den.

Vánoční osvětlení pro váš dům

Součástí výzdoby vašeho domu či bytu jsou kromě adventního věnce a nazdobeného stromečku i zářivá svítící vánoční osvětlení. Dokáže si bez nich představit Vánoce? Dříve lidé používali jen svíčky, které pověsili na stromeček. Dnes vidíme blikající zářivá světýlka úplně všude, na domech, v ulicích, obchodních centrech, a tak je běžné, že si ozdobná světla kupujeme domů. Nejčastěji dáváme světelné řetězy na vánoční stromek, ale fantazii se meze nekladou. Záleží, zda se jedná o venkovní nebo vnitřní osvětlení. Venku je ideální umístění na domech, jejich střechách a oknech nebo na vzrostlých stromech před domem. Domů si za pár korun pořídíte nepřeberné množství vánočních světýlek. Skvělé tipy na vánoční výzdobu jsou LED řetězy, světelné hadice, kabely a další světelné dekorace. Vánoční osvětlení rozzáří i vaše Vánoce!

Další články

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Chcete-li si zabruslit dokonce uplne zdarma, zkuste kluziste v Bryant Parku. Pokud si navic prinesete svou vlastni vybavu, nenechate tady ani penny. Brusli se sedm dni v tydnu, od osmi rano do desiti vecer. Hned vedle kluziste najdete take znamy vanocni trh. Zahrejte se horkou cokoladou a kupte treba i vanocni ozdoby.    Vanocni a remeslne trhy v New Yorku jsou jednim slovem magicke a je jich cela rada! Oceni je vsichni, jez nemaji radi preplnena nakupni centra a seriove vyrabene zbozi. Nektere trhy probehnou jen behem vikendu, jine trvaji po cely advent. Ve vzduchu jsou citit oblibene dobroty od gourmet cokolady pres tradicni klobasy az po horkou polevku.