Zajímavé tipy na vánoční výzdobu

Lenka Němcová
14. září 2016
3 minuty čtení

S koncem léta přichází pozvolné ochlazení a začínáme přemýšlet nejen o nadcházejícím zimním období. Každoročně nás totiž čekají tradiční svátky Vánoc a je načase zvážit letošní barevné ladění a dekorace, aby byla vánoční atmosféra opět nezapomenutelná pro celou rodinu. Se sněhem na Vánoce raději nepočítejte, avšak dobře zvolená výzdoba a osvětlení, vůně čerstvě upečeného cukroví s vůní skořice a vanilky a s láskou zabalené dárečky pod vánočním stromkem vykouzlí tu správnou sváteční pohodu.

Inspirace na vánoční výzdobu

Rozhodnete-li se pro jakoukoliv vánoční výzdobu, volte pouze dvě až tři barevné kombinace a snažte se vše nepřeplácat. Některé prvky si můžete vytvořit za pár korun sami, nakrájené usušené plátky citronů a pomerančů, nařezané větvičky jehličí, jablka, ořechy, to vše k Vánocům neodmyslitelně patří a skoro nic to nestojí. Zapojte děti a vánoční výzdoba bytu vás bude těšit mnohem víc. Kdy se sváteční výzdobou začít? Ideální doba je před prvním adventem. Dětem udělá radost adventní kalendář, ukrátí jim čas čekání do Štědrého dne, na sv. Barborku (4. 12.) jsou tradiční nařezané větvičky třešně, višně nebo zlatice, které se vloží do vody a měly by vykvést na Štědrý den.

Vánoční osvětlení pro váš dům

Součástí výzdoby vašeho domu či bytu jsou kromě adventního věnce a nazdobeného stromečku i zářivá svítící vánoční osvětlení. Dokáže si bez nich představit Vánoce? Dříve lidé používali jen svíčky, které pověsili na stromeček. Dnes vidíme blikající zářivá světýlka úplně všude, na domech, v ulicích, obchodních centrech, a tak je běžné, že si ozdobná světla kupujeme domů. Nejčastěji dáváme světelné řetězy na vánoční stromek, ale fantazii se meze nekladou. Záleží, zda se jedná o venkovní nebo vnitřní osvětlení. Venku je ideální umístění na domech, jejich střechách a oknech nebo na vzrostlých stromech před domem. Domů si za pár korun pořídíte nepřeberné množství vánočních světýlek. Skvělé tipy na vánoční výzdobu jsou LED řetězy, světelné hadice, kabely a další světelné dekorace. Vánoční osvětlení rozzáří i vaše Vánoce!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky