Příroda a zvířata

Ze skládky čarokrásnou pláží: Při pohledu na ruský záliv Ussuri neuvěříte vlastním očím!

Rusko, podobně jako Japonsko, je země, ve které jsou některé věci úplně jiné než ve zbytku světa. Ale o jedinečné mentalitě Rusů tento článek nebude. Představíme vám záliv, které během éry Sovětského svazu sloužil jako smetiště pro skleněný odpad. Na tom by nebylo nic zvláštního – zase další případ toho, jak si lidé neváží přírody… Ale postupem času se ze skládky stalo něco úžasného. Matka příroda použila svou magickou moc a proměnila odpad na unikátní scenérii. Ba přímo pohádkovou.

Škoda, že si příroda takto chytře neporadí s odpadem všude na světě. Záliv Ussuri byl kdysi plný prázdných lahví a jiného skleněného odpadu. Všude se válely lahve od alkoholu a celkově na pláž nebyl příliš pěkný pohled.

To se však změnilo. Příroda během let sklo vyhladila a proměnila na malé barevné obrázky. Nyní se na pláži nachází miliony blyštivých kamínků, které se těší přízni turistů z celého světa. Ti si však často neuvědomují, že příroda nestihla vyhladit všechny skleněné úlomky. Mezi oblými kamínky se nachází i spousta ostrých kousků.

Sklo v tomto případě vypadá velmi efektně, ale přesto přírodu velmi zatěžuje. Trpí především živočichové, kteří po konzumaci skleněných úlomků umírají. Ještě smutnější je zpráva, že se v Tichém oceánu nachází obrovská plocha odpadků – odhadem čtyřikrát větší než Německo.
Foto: https://metro.co.uk/2017/01/31/broken-glass-turns-coast-into-a-stunning-pebble-beach-6418030/

Další články

Na co se připravit než si přineseme domů kotě

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *