Ženská sexualita aneb znáte se?

Adam Valový
22. ledna 2015
3 minuty čtení

O sexu bylo napsáno již mnoho. Může, a měl by být, zdrojem rozkoše a potěšení obou partnerů. Bohužel, ne vždy, tomu tak bývá. Mužská sexualita je jiná a trochu „jednodušší“ než ta ženská, na vině je mnoho faktorů, od genetických až po historické. Naproti tomu sexualita ženy je natolik odlišná, že to může zapříčinit i určité problémy v intimním soužití partnerů. Proto je ne­zbytné, aby každá dívka dobře znala své tělo, měla ho ráda a nevyrůstala v nařčeních typu: „Kam si to saháš, to se nedělá!“. Z velké části záleží především na rodičích, jak bude jejich dcera v dospě­losti vnímat své pohlavní orgány a jaký zaujme k sexu vztah.
I v dnešní přeinformované společnosti si stále spoustu lidí myslí, že ženský pohlavní orgán je vagina. To je ovšem omyl. Správný název je vulva, vagina v ní pouze ústí. Vulva se skládá z poševní předsíně, kde ústí močová trubice a pochva. Vpředu najdeme klitoris a ze stran kolem vulvy velké a malé stydké pysky, které ji chrání. Je obvyklé, že levá a pravá část vulvy nejsou sy­metrické.
Žena má na svém těle několik mimořádně citlivých, vzrušivých míst. Žádné z nich, ale není primárně určeno pouze k intimnímu potěšení. Jen klitoris se může pyšnit touto výsadou, ten žádnou jinou funkci nemá. Pro spoustu žen je snazší dosáhnout orgasmu právě jeho drážděním, než vagi­nálním stykem. K vaginálnímu vyvrcholení ženy potřebují delší soulož, průměrná žena cca 20 mi­nut, průměrnému muži stačí 2-5 minut.
Je dokázáno, že ženy mívají větší chuť na sex v období ovulace a během těhotenství. V tuto dobu prožívají i silnější orgasmy. Podle odborníků zůstává asi 8% žen celoživotně anorgastických, předpokládá se ale, že jde spíše o technický, případně psychický problém. Pokud tedy selžou rodiče ve výchově, záleží pak na partnerovi, jestli dokáže u své ženy odbourat všechny bloky a přivést jí k uspokojení.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky