10 míst, která stojí za to v Ostravě navštívit

Adam Valový
8. října 2013
3 minuty čtení

Ostrava je všeobecně považována za město průmyslové, hovoří se o ní jako o „černé“, je to železné srdce republiky. I zde ovšem najdeme nejedno místo, jehož návštěva rozhodně stojí za to!

ZOO

Pro malé i velké je zoologická zahrada zaručeným lákadlem, ta zdejší zejména od té doby, kdy tu s mámou, tátou a tetičkami žije i malá slonice Rashmi – první živě narozené a přeživší slůně v České republice. Ale ani ostatní expozice a prostředí nebudou pro návštěvníky zklamáním.

Hornické muzeum

Nad soutokem Odry s Ostravicí se tyčí kopec Landek, naleziště tzv. Landecké Venuše i černého uhlí. A právě prostory bývalého dolu Anselm jsou dnes přístupné veřejnosti jako zcela unikátní Hornické muzeum.

Důl Michal

Podobně zaměřenou expozici najdete i na bývalém dole Michal, tamější prohlídková trasa vede stejnou cestou, kterou denně absolvovali horníci jdoucí do práce.

Dolní oblast Vítkovice

– jde o komplex staveb Důl Hlubina, koksovna a vysoké pece. Je to unikátní technická národní kulturní památka, která je zapsána i na seznamu Evropského kulturního dědictví.

Hasičské muzeum

V Přívoze nedaleko náměstí můžete navštívit Hasičské muzeum a věřte, že bude atraktivní nejenom pro děti.

Nová radnice

Ostravská Nová radnice láká návštěvníky především na možnost výstupu na vyhlídkovou věž, ze které, za pěkného počasí, obhlédnete celou ostravskou pánev.

Slezskoostravský hrad

Je to jedna z nejstarších památek města, byl vybudován v 2. polovině 13. století a v průběhu celého roku se zde konají kulturní a společenské akce.

Stodolní

Zejména mladí si určitě nenechají ujít návštěvu novodobé ostravské atrakce – Stodolní ulice, kde lze strávit celou noc a přitom nemuset pít v jednom podniku dvakrát. Je to „ulice, která nikdy nespí“…

Miniuni

Je atrakce pro děti i dospělé, kterou najdete nedaleko výstaviště Černá louka. K obdivování zde je vystaveno více než 30 modelů významných evropských budov v měřítku 1:25.

Vřesina

A jestli přijedete v parném létě, zajděte strávit den na přírodní koupaliště ve Vřesině, které je svého druhu největší v celé Evropě a díky rekonstrukci před několika lety dnes odpovídá těm nejvyšším možným standardům.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky