10 strhujících fotek kvetoucích sakur pořízených v noci

Adam Valový
8. května 2018
2 minuty čtení

Nejkrásnější kvetoucí strom na šest? No přece sakura! Pokud vám název nic neříká, při pohledu na fotografie v tomto článku si jistě vzpomenete, protože populární „japonskou třešeň“ (Japonci třešeň nazývají sakura, plody třešní – japonsky sakuranbo – pochází z jiného stromu) jste již určitě někde viděli. Aby ne, je rozšířená nejen v Asii, ale také u nás. Nižší strom s korunou do písmena V se objevuje na zahradách stále častěji a působí úžasně i jako solitér. Ještě většího efektu je ovšem dosaženo v případě stromořadí. Květy sakury jsou zkrátka nádherné.

Fotografie stromů byly pořízeny v noci, kdy se na daných místech nepohybuje příliš mnoho obdivovatelů.

Pro zajímavost – v Japonsku mají kolem 200 variant sakury a každoročně s příchodem teplého počasí sledují, jak stromy rozkvétají. Společně s příbuznými a známými se vydávají do parků, ke svatyním a na další místa, kde sakury rostou a oslavují jejich krásu. Svátky Hanami mají tradici již od třetího století našeho letopočtu.

Sakura má v Asii jistou symboliku. Číňané ji považují za symbol ženské krásy a lásky. Japonci si jí spojují s pomíjivou povahou života a také s mraky, které vidí ve shlucích květů. Květy sakury najdete v Japonsku téměř všude – na oblečení i obalech spotřebního zboží. Reprezentuje jaro a je chápána jako předzvěst bohatství a zalíbení. Jednoznačně pozitivní strom!

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky