Příroda a zvířata

10 strhujících fotek kvetoucích sakur pořízených v noci

Nejkrásnější kvetoucí strom na šest? No přece sakura! Pokud vám název nic neříká, při pohledu na fotografie v tomto článku si jistě vzpomenete, protože populární „japonskou třešeň“ (Japonci třešeň nazývají sakura, plody třešní – japonsky sakuranbo – pochází z jiného stromu) jste již určitě někde viděli. Aby ne, je rozšířená nejen v Asii, ale také u nás. Nižší strom s korunou do písmena V se objevuje na zahradách stále častěji a působí úžasně i jako solitér. Ještě většího efektu je ovšem dosaženo v případě stromořadí. Květy sakury jsou zkrátka nádherné.

Fotografie stromů byly pořízeny v noci, kdy se na daných místech nepohybuje příliš mnoho obdivovatelů.

Pro zajímavost – v Japonsku mají kolem 200 variant sakury a každoročně s příchodem teplého počasí sledují, jak stromy rozkvétají. Společně s příbuznými a známými se vydávají do parků, ke svatyním a na další místa, kde sakury rostou a oslavují jejich krásu. Svátky Hanami mají tradici již od třetího století našeho letopočtu.

Sakura má v Asii jistou symboliku. Číňané ji považují za symbol ženské krásy a lásky. Japonci si jí spojují s pomíjivou povahou života a také s mraky, které vidí ve shlucích květů. Květy sakury najdete v Japonsku téměř všude – na oblečení i obalech spotřebního zboží. Reprezentuje jaro a je chápána jako předzvěst bohatství a zalíbení. Jednoznačně pozitivní strom!

 

Další články

Proč vám psi sedají do klína?

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *