10 vět, které mohou zabít i sebedokonalejší vztah

Adam Valový
16. května 2018
3 minuty čtení

Jste prostořecí? Co na srdci, to na jazyku? Ostatní vás znají a berou vaše výroky s rezervou, ale přesto byste si měli dát pozor, co řeknete svému partnerovi. Jinak o něj můžete snadno přijít…

1. Můj bývalý/á byl/a lepší… (cokoli, zejména milenec – milenka)!

I kdyby to nakrásně byla pravda, vašeho partnera to raní způsobem, na který nelze zapomenout. A ruku na srdce, kdyby byl ten bývalý/á tak úžasný/á, asi by nebyl/a bývalý/á!

2. Jsi jako tvůj otec/ matka!

Známe chyby svých rodičů a toužíme se jich vyvarovat. Přesto občas zkrátka „ujedeme“ a kolikrát se sami nestačíme divit, kdože to našimi ústy promlouvá. K použití této věty inklinují většinou muži a ve spojitosti s otřepanými frázemi o nesnesitelných tchyních…

[hana-code-insert name=’article‘ /]

3. To nedokážeš!

Budete-li partnera považovat za neschopnou nulu, která bez vaší nápovědy ani nevymění žárovku, či partnerku za přihlouplou slepici, která má mozkovou kapacitu možná tak ještě na knedlíky se zelím, věřte, že dříve nebo později narazí na někoho, kdo se bude jejich schopnostem obdivovat – a pak se možná nebudete stačit divit!

4. Kdybych si vzal/a někoho – kohokoli jiného…

Pamatujete ještě na kreslený seriál o rodině Smolíkových, kde maminka pravidelně lomila rukama a pronášela větu: „Proč já nešťastná si nevzala Pištu Hufnágla?“ Tak v seriálu je to vtipné, v reálu nikoliv.

5. Moje maminka to dělá jinak.

Opět spíše mužská specialita. Ovšem, pánové, dělá-li vaše maminka lepší rajskou, nechte si to raději pro sebe. Novomanželku možná vyhecujete ke snažení, po pár letech ovšem můžete být vykázáni na oběd k mamince nebo k plotně.

6. Buď já, nebo…!

Tak tomuhle se říká sprosté vydírání a manipulace, kterou ve zdraví nepřežije žádný vztah.

7. Už zase zíráš na tu blbost?

On ujíždí na sportu a čemkoli o Hitlerovi, ona zbožňuje přeslazené mýdlové opery – a na průšvih je zaděláno. Nejste-li se skutečně schopni dohodnout, možná se vyplatí investovat do druhé televize.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

8. Ty jsi zas přibral/a?

Na svou váhu je citlivý skoro každý a skoro každý si uvědomuje i nějaké to kilo navíc. Takovéto poznámky nejsou vhodné ani ve formě rádoby lichotek!

9. Nikdy mi nepomůžeš!

Nikdy je příliš silné slovo. Takže NIKDY nepaušalizujte.

10. To jako bylo všechno?

A tohle je zase spíše ženská doména. Milé dámy, smiřte se s tím, že není každý den posvícení a buďte tolerantní, i když to občas nevyjde zcela podle vašich představ!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Děti a rodina,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky