Pár rad na to, jak přežít návštěvu tchyně, která vás zrovna nemusí

Adam Valový
16. května 2018
3 minuty čtení

Vznik nového partnerského svazku s sebou vždy nese i nové vztahy ke členům partnerovy rodiny. A zvláště ty s jeho či její matkou bývají často komplikované.

Co se doma uvaří –

– to se doma sní. A platí to zejména pro vztahy s tchyněmi. Vy se pohádáte, zapomenete, ale maminky a tchýně si to budou pamatovat a domnívat se, že mají objektivní důvody, proč na vašeho životního partnera „nasazovat“. Zkrátka se vynasnažte od počátku nedávat své matce důvody, proč by měla mít vůči vašemu životnímu druhovi výhrady.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Hlavně klid!

Tchyně dorazí na návštěvu, přivede si kamarádku, pootevírá všechny zásuvky, přestěhuje knížky a převěsí obrazy a u toho vám ještě stačí sdělit, že hrachová kaše je oběd tak leda pro prasata a do příštího týdne chce vidět, že jste jejímu synovi perfektně uklidila ve skříni? Zhluboka se nadechněte a počítejte nejméně do sta. Začít křičet nepomůže, ale je jisté, že všechno si nechat líbit nemůžete.

Pokud možno klidným a vyrovnaným hlasem jí oznamte, že její syn je dospělý a svéprávný a tudíž si trička může srovnat sám, že hrachovou kaši odjakživa vy i vaše děti milujete a že tohle je VAŠE domácnost, tudíž bude-li na podlaze uprostřed obýváku ležet třeba exkrement, očekáváte, že jej překročí a pomlčí – nebo se zeptá, může-li vám ho pomoci uklidit. Obtížná tchyně většinou za této situace uraženě opustí váš životní prostor. A bude si na vás stěžovat manželovi.

Vzájemná podpora

Pro vyrovnané vztahy s tchyní bývá nejlepší pojistkou spolupráce manželů. Podpoří-li navzájem své stanovisko a tzv. si kryjí záda, vezme to většinou vítr z plachet i té nejzarputilejší tchyni.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Navštěvujte ji!

Pokud se vaše vztahy ještě nedostaly na absolutní bod mrazu, kdy se s tchyní stýká jen manžel s dětmi, platí, že nejlepší obranou je útok. Nečekejte, až vás navštíví ona, předcházejte tomu návštěvami u ní. Jednak přitom odpadá alespoň kritika vaší domácnosti, jednak se můžete kdykoli zvednout a odejít.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Děti a rodina,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky