Děti a rodina

Pár rad na to, jak přežít návštěvu tchyně, která vás zrovna nemusí

Vznik nového partnerského svazku s sebou vždy nese i nové vztahy ke členům partnerovy rodiny. A zvláště ty s jeho či její matkou bývají často komplikované.

Co se doma uvaří –

– to se doma sní. A platí to zejména pro vztahy s tchyněmi. Vy se pohádáte, zapomenete, ale maminky a tchýně si to budou pamatovat a domnívat se, že mají objektivní důvody, proč na vašeho životního partnera „nasazovat“. Zkrátka se vynasnažte od počátku nedávat své matce důvody, proč by měla mít vůči vašemu životnímu druhovi výhrady.

Hlavně klid!

Tchyně dorazí na návštěvu, přivede si kamarádku, pootevírá všechny zásuvky, přestěhuje knížky a převěsí obrazy a u toho vám ještě stačí sdělit, že hrachová kaše je oběd tak leda pro prasata a do příštího týdne chce vidět, že jste jejímu synovi perfektně uklidila ve skříni? Zhluboka se nadechněte a počítejte nejméně do sta. Začít křičet nepomůže, ale je jisté, že všechno si nechat líbit nemůžete.

Pokud možno klidným a vyrovnaným hlasem jí oznamte, že její syn je dospělý a svéprávný a tudíž si trička může srovnat sám, že hrachovou kaši odjakživa vy i vaše děti milujete a že tohle je VAŠE domácnost, tudíž bude-li na podlaze uprostřed obýváku ležet třeba exkrement, očekáváte, že jej překročí a pomlčí – nebo se zeptá, může-li vám ho pomoci uklidit. Obtížná tchyně většinou za této situace uraženě opustí váš životní prostor. A bude si na vás stěžovat manželovi.

Vzájemná podpora

Pro vyrovnané vztahy s tchyní bývá nejlepší pojistkou spolupráce manželů. Podpoří-li navzájem své stanovisko a tzv. si kryjí záda, vezme to většinou vítr z plachet i té nejzarputilejší tchyni.

Navštěvujte ji!

Pokud se vaše vztahy ještě nedostaly na absolutní bod mrazu, kdy se s tchyní stýká jen manžel s dětmi, platí, že nejlepší obranou je útok. Nečekejte, až vás navštíví ona, předcházejte tomu návštěvami u ní. Jednak přitom odpadá alespoň kritika vaší domácnosti, jednak se můžete kdykoli zvednout a odejít.

Štítky

Další články

Kdy je vhodné koupit dítěti telefon: Zvažovaní faktorů a rozhodovací proces

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

Vybrat kočárek zvládnete levou zadní. Jen musíte vědět, jak na to

Jak levně pořídit potřeby pro děti i vychytávky do kuchyně?

Hit jménem malování podle čísel. Proč je tak populární?

Další články