Děti a rodina

3 tipy, jak rozvíjet dítě v předškolním věku

Rodiče předškoláků moc dobře vědí, jak komplikovaným obdobím jejich ratolesti procházejí. Dítka ve věku kolem čtyř až pěti let překypují energií a obvykle je jich „všude plno“. Zkrátka a dobře jsou jako živé stříbro, neustále své rodiče dohání k šílenství (samozřejmě z pohledu rodičů, dítka by si jistě své chování obhájila) a není jednoduché naladit se s nimi na stejnou vlnu. Jenomže ustavičné rozčilování a potlačování temperamentu vůbec k ničemu nevede. Zodpovědný rodič by se měl naopak chopit příležitosti a snažit se potomka rozvíjet. Jak?

Položte základy jazykové výbavy

Znalost alespoň jednoho cizího jazyka je v dnešní době téměř nutnost. Nečekejte, až se s ním vaše dítě poprvé setká ve školní lavici a zapište ho do kvalitního kurzu. Dobrou volbou je angličtina pro nejmenší – výuka probíhá hravou formou (rozhodně nejde o biflování gramatiky, jako je tomu ve škole) a předškolák získá stabilní základy do dalších let.

Extra tip: Výuku na vysoké úrovní nabízí například renomovaná pražská jazyková škola JSFAN. Chcete-li se rozvíjet společně se svým předškolákem, vyberte si jazyk, který vás odjakživa fascinoval a pusťte se do seberozvoje. Co třeba kurzy francouzštiny pro děti i dospělé?

Podporujte u dítěte odpovědnost a praktické dovednosti

Nejde o to předškoláka zatěžovat, ale některé úkoly a povinnosti mu svěřit můžete – a určitě mu tím prospějete, protože se naučí odpovědnosti, a navíc se bude cítit schopně. Mezi činnosti, které dítě v předškolním věku určitě zvládne, patří například zalévání květin, krmení domácího mazlíčka i příprava jednoduché snídaně.

Ať se dítě klidně nudí…

Spousta rodičů zastává názor, že se dítko nesmí nudit, a tak pro něj vymýšlí hry a zahrnují ho hračkami, o které pak ani nezavadí pohledem. Proč je takový přístup kontraproduktivní? Děti v předškolním věku mají velmi bujnou fantazii – a pokud je budete nepřetržitě bavit, zbytečně v nich kreativitu potlačíte. Stačí, když je zásobíte dostatečným množstvím papírů, pastelek a podobných pomůcek.

Další články

Kdy je vhodné koupit dítěti telefon: Zvažovaní faktorů a rozhodovací proces

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

Vybrat kočárek zvládnete levou zadní. Jen musíte vědět, jak na to

Jak levně pořídit potřeby pro děti i vychytávky do kuchyně?

Hit jménem malování podle čísel. Proč je tak populární?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *