7 věcí, které byste měli vědět o umělé inteligenci

Lenka Němcová
14. března 2018
3 minuty čtení

Podle Sundara Pichaie (CEO Googlu) je umělá inteligence jedna z nejúžasnějších věcí, na které momentálně lidstvo pracuje. Je to něco, co může lidské myšlení a rozhodování přetvořit na mechanický proces, je to budoucnost, která může naprosto změnit naše životy. Ale co byste o umělé inteligenci měli opravdu vědět?

Vše je o datech

Stejně jako lidé, také stroj se učí na základě zkušeností. Aby se tak mohlo dít, musí být nakrmen daty. Spousty dat. Všechna tato data jsou kompilována algoritmy, díky kterým může umělá inteligence fungovat. Pomáhají strojům při analyzování problémů a následném hledání efektivního řešení. Bez potřebných dat použije jednodušší model chování.

Algoritmy jsou jednoduché

Ačkoliv umělá inteligence zní poněkud složitě, ve skutečnosti je základem jen několik set řádků kódu. Což je důvod, proč se AI v minulých letech tak rychle rozvíjelo – abyste umělou inteligenci přivedli k životu, nemusíte být zrovna geniální vědátor. Nejde totiž o psaní algoritmů, ale o řešení reálných problémů.
[hana-code-insert name=’article‘ /]

Stroj přemýšlí rychle jako superčlověk

Faktem je, že elektronické signály jsou milionkrát rychlejší než chemické signály v lidském mozku. To je důvod, proč se umělá inteligence rychle rozvíjí. A důvod, proč je efektivní tam, kde se hraje o čas.

Umělá inteligence vidí

Nedávný zlom v oblasti bádání v oboru umělé inteligence představoval stroj, který dokáže komunikovat s lidmi na základě toho, co vidí. Má sice spoustu nedostatků, ale již se na několika místech používá.

Umělou inteligenci používáte každý den

Siri, Cortana, Google Now… to všechno jsou technologie založené na strojovém učení. Ale nejen tyto – AI je nedílnou součástí některých počítačových her a v neposlední řadě moderních vysavačů. Opravdu je téměř všude, dokonce i tam, kde byste ji nečekali.

Roboti se socializují

Někteří roboti byly navrženi tak, aby se socializovali. Jedním z nich je i Kismet – rozumí řeči lidského těla i barvě hlasu. Byl vyvinut již v roce 1990!
[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Vaše práce je v ohrožení

Možná to ještě netušíte, ale většina činností může být zautomatizována. Jinými slovy – za pár desítek let může AI zastávat i povolání, která jsou nyní podmíněna lidským faktorem. Kdo ví, třeba vás jednou v práci nahradí robot a vám nezbude, než se naučit programovat a starat se o údržbu.

https://banter.fun/7-things-you-should-know-about-artificial-intelligence/

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky