Věda a technika

7 věcí, které byste měli vědět o umělé inteligenci

Podle Sundara Pichaie (CEO Googlu) je umělá inteligence jedna z nejúžasnějších věcí, na které momentálně lidstvo pracuje. Je to něco, co může lidské myšlení a rozhodování přetvořit na mechanický proces, je to budoucnost, která může naprosto změnit naše životy. Ale co byste o umělé inteligenci měli opravdu vědět?

Vše je o datech

Stejně jako lidé, také stroj se učí na základě zkušeností. Aby se tak mohlo dít, musí být nakrmen daty. Spousty dat. Všechna tato data jsou kompilována algoritmy, díky kterým může umělá inteligence fungovat. Pomáhají strojům při analyzování problémů a následném hledání efektivního řešení. Bez potřebných dat použije jednodušší model chování.

Algoritmy jsou jednoduché

Ačkoliv umělá inteligence zní poněkud složitě, ve skutečnosti je základem jen několik set řádků kódu. Což je důvod, proč se AI v minulých letech tak rychle rozvíjelo – abyste umělou inteligenci přivedli k životu, nemusíte být zrovna geniální vědátor. Nejde totiž o psaní algoritmů, ale o řešení reálných problémů.

Stroj přemýšlí rychle jako superčlověk

Faktem je, že elektronické signály jsou milionkrát rychlejší než chemické signály v lidském mozku. To je důvod, proč se umělá inteligence rychle rozvíjí. A důvod, proč je efektivní tam, kde se hraje o čas.

Umělá inteligence vidí

Nedávný zlom v oblasti bádání v oboru umělé inteligence představoval stroj, který dokáže komunikovat s lidmi na základě toho, co vidí. Má sice spoustu nedostatků, ale již se na několika místech používá.

Umělou inteligenci používáte každý den

Siri, Cortana, Google Now… to všechno jsou technologie založené na strojovém učení. Ale nejen tyto – AI je nedílnou součástí některých počítačových her a v neposlední řadě moderních vysavačů. Opravdu je téměř všude, dokonce i tam, kde byste ji nečekali.

Roboti se socializují

Někteří roboti byly navrženi tak, aby se socializovali. Jedním z nich je i Kismet – rozumí řeči lidského těla i barvě hlasu. Byl vyvinut již v roce 1990!

Vaše práce je v ohrožení

Možná to ještě netušíte, ale většina činností může být zautomatizována. Jinými slovy – za pár desítek let může AI zastávat i povolání, která jsou nyní podmíněna lidským faktorem. Kdo ví, třeba vás jednou v práci nahradí robot a vám nezbude, než se naučit programovat a starat se o údržbu.

https://banter.fun/7-things-you-should-know-about-artificial-intelligence/

Další články

CNC stroje ovládají současný strojírenský průmysl. Jaké výhody a rizika přináší jejich použití?

4 hlavní důvody, proč při výrobě využívat moderní CNC stroje

Mobilní jeřáby pro průmysl i řemeslníky

A je to tady, drony už létají i s jídlem. Jsou mnohem rychlejší než poslíčci!

Ego: Osobní stylová korejská polo-ponorka

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *