6 důvodů, proč by měly těhotné ženy konzumovat zelená jablka

Lenka Němcová
15. dubna 2018
2 minuty čtení

Že je ovoce zdravé, nepochybuje téměř nikdo. A že by ho měly ve velkém konzumovat těhotné ženy, je také jasné. Ale jaký má reálný přínos „obyčejné“ zelené jablko? Možná se budete divit, ale předčí kdejakou superpotravinu.

Prevence před poškozením DNA

Zdraví matky a plodu mohou negativně ovlivnit volné radikály. Proto je vhodné konzumovat potraviny, které proti nim účinně bojují a slouží jako prevence před poškozením DNA. Zelené jablko obsahuje spoustu vitaminu C – antioxidantu efektivně eliminujícího volné radikály a toxiny.

Udržování tělesné hmotnosti

Většina žen během těhotenství inklinuje k nadváze, která má souvislost s vysokou hladinou cholesterolu a vysokým tlakem. Zelená jablka jsou bohatým zdrojem živin a pomáhají udržovat váhu v rozumných mezích. Většinou navíc potlačí chuť na sladkosti.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Nižší riziko předčasného porodu

Podle mnoha odborníků může předčasný porod způsobit nadměrné množství poševního sekretu. Minerály a vitaminy obsažené v zeleném jablku množství sekretu redukují, čímž riziko výrazně klesá. Ovoce mimo to snižuje porodní bolesti.

Zdroj bílkovin

Zelené jablko je bohatým zdrojem bílkovin, které tělo těhotné matky i plod potřebují. Je to dobrá zpráva pro alergiky na oříšky.

Nižší riziko těhotenské cukrovky

Těhotenská cukrovka může těhotenství hodně zkomplikovat, ale je to právě zelené jablko, které pomáhá udržet hladinu inzulinu na správné úrovni.

Prevence před nevolností

Během těhotenství je žaludek velmi citlivý a zvýšené množství žaludečních šťáv vede k nepříjemným nevolnostem. Když se nevolnosti dostaví, stačí se s chutí zakousnout do jablka, jehož sladkokyselá chuť stav zmírní a zkrátí dobu trvání.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Zelené jablko má i další zdravotní benefity. Ženám trpícím silnými ranními nevolnostmi zvyšuje chuť k jídlu, zmírňuje otoky, má pozitivní vliv na fungování zažívacího systému a v neposlední řadě slouží jako rychlý zdroj energie. Po všech stránkách prospívá nejen těhotné ženě, ale také plodu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky