Věda a technika

A je to tady, drony už létají i s jídlem. Jsou mnohem rychlejší než poslíčci!

Že se drony používají k rozvážení, nebo spíše rozlétávání zásilek, vás jistě nepřekvapí. Už jste o tom pravděpodobně někde četli. Ale doručování jídla? To bylo doposud pouze předmětem reklamních snímků, ovšem nikoliv realita. Nejnovější UberEats drone program mění historii, neboť využívá pro doručování právě drony. Jak jsou rychlé a najdou využití i v České republice?

Vše pěkně popořádku. Služba se momentálně testuje v San Diegu a prozatím si ji zákazníci velmi chválí. Aby ne, vždyť jim může přistát dron na zahradě třeba za pět minut, zatímco poslíček by dorazil až za půl hodiny.

Přesto se mluvčí společnosti UberEats vyjádřil, že drony nevezmou práci lidským poslíčkům. Zřejmě budou využívány pouze jako expresní varianta dopravy. Lidé se tak nemusí bát, že by další profese připadla robotům.

Budou drony létat s jídlem i u nás? Těžko říct, zatím se žádný z řetězců nevyjádřil. Ale jistě bylo by fajn, kdybychom si mohli objednat své oblíbené jídlo a než bychom si stačili uklidit na jídelním stole, dron by nám ho naservíroval až pod nos. Třeba se dočkáme někdy v budoucnu.

Další články

CNC stroje ovládají současný strojírenský průmysl. Jaké výhody a rizika přináší jejich použití?

4 hlavní důvody, proč při výrobě využívat moderní CNC stroje

Mobilní jeřáby pro průmysl i řemeslníky

Ego: Osobní stylová korejská polo-ponorka

Vědci mají jasno: Na Marsu je čistá voda!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *