A je to tady, drony už létají i s jídlem. Jsou mnohem rychlejší než poslíčci!

Adam Valový
14. května 2018
2 minuty čtení

Že se drony používají k rozvážení, nebo spíše rozlétávání zásilek, vás jistě nepřekvapí. Už jste o tom pravděpodobně někde četli. Ale doručování jídla? To bylo doposud pouze předmětem reklamních snímků, ovšem nikoliv realita. Nejnovější UberEats drone program mění historii, neboť využívá pro doručování právě drony. Jak jsou rychlé a najdou využití i v České republice?

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Vše pěkně popořádku. Služba se momentálně testuje v San Diegu a prozatím si ji zákazníci velmi chválí. Aby ne, vždyť jim může přistát dron na zahradě třeba za pět minut, zatímco poslíček by dorazil až za půl hodiny.

Přesto se mluvčí společnosti UberEats vyjádřil, že drony nevezmou práci lidským poslíčkům. Zřejmě budou využívány pouze jako expresní varianta dopravy. Lidé se tak nemusí bát, že by další profese připadla robotům.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Budou drony létat s jídlem i u nás? Těžko říct, zatím se žádný z řetězců nevyjádřil. Ale jistě bylo by fajn, kdybychom si mohli objednat své oblíbené jídlo a než bychom si stačili uklidit na jídelním stole, dron by nám ho naservíroval až pod nos. Třeba se dočkáme někdy v budoucnu.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky