AMA: Krátký film, který musíte vidět. Jak se tančí v nejhlubším bazénu na světě?

Adam Valový
14. června 2018
1 minuta čtení

Pokud si čas od času vyluštíte křížovku, jistě jste se již setkali se slovem AMA. Dá se přeložit jako „žena moře“ a označuje ženy, které v moři hledají perly. V dnešní době jde spíše o pozůstatky japonského tradičního řemesla, jež pomáhá udržovat jen pár nadšenkyň. V minulosti však bylo mořských panen poměrně dost a byly velmi důležité pro japonský šperkařský trh.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

AMA je zároveň název krátkého filmu, který režírovala a zároveň v něm ztvárnila hlavní roli Julie Gautier. Umělkyně na něm předvádí několikaminutovou podvodní choreografii a celkový dojem umocňuje fakt, že si vybrala nejhlubší bazén na světě (nachází se v Itálii poblíž Benátek).

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Ve filmu Julie zadržuje dech, zatímco se točí a klouže ve studené vodě. Film je metaforickou poklonou těmto jednotným ženám a reprezentuje vztah, který spojuje ženy na celém světě.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zábava,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky