Bez lítosti: Dokumentární série na Prima COOL o doživotně odsouzených vrazích

Adam Valový
11. září 2023
3 minuty čtení

Nová dokumentární série s názvem Bez lítosti přichází na obrazovky Prima COOL a přináší divákům hluboký pohled do života lidí, kteří byli odsouzeni k doživotí za hrůzné zločiny. Tato sedmidílná série, která odstratuje12. září, se zaměřuje na osudy osmi jedinců, jejichž činy se staly předmětem pozornosti médií a šokovaly veřejnost.

V Česku se momentálně více než 22 tisíc lidí nachází v nápravných zařízeních, z nichž 49 si odpykává doživotní tresty za nejzávažnější trestné činy. Projekt Bez lítosti se rozhodl představit osm takových jedinců a jejich hrůzné činy, které vedly k jejich doživotnímu odsouzení. Mezi těmito jedinci patří Michelle Sudků, Juraj Kučerák, Miloslav Širůček a další. Každý z těchto příběhů je temný a plný hrůzy.

Jednou z epizod (odvísílaná na Primě) této dokumentární série je případ vyučeného obuvníka Jaroslava Stodoly, muže pocházejícího z problematické rodiny s alkoholickým otcem. Stodola se v mládí potýkal s alkoholismem a právními problémy. Setkal se s Danou, svou bývalou sousedkou, a zamiloval se do ní. Když Dana odmítla pracovat, začali manželé Stodolovi přepadávat a později dokonce vraždit starší lidi v okolí, u nichž si byli jistí, že mají peníze. Spáchali sedm vražd.

Dokumentární minisérie Bez lítosti přináší divákům výpovědi samotných vrahů, kriminalistů a záběry z místa činu, které vzbuzují hrůzu. Nejenže se snaží ukázat temnou stránku lidské povahy, ale také se ptá, co vede člověka k tomu, stát se vrahem. Autoři projektu nechtějí vrahům dávat pozornost jako celebritám, ale spíše se zaměřují na zkoumání psychologie těchto jedinců a pohnutek za jejich hroznými činy.

Výrobní ředitelka skupiny Prima, Lucia Kršáková, řekla: „Jsem ráda, že se podařilo natočit pořad, který vzbuzuje opravdu velmi silné emoce. Diváci budou mít možnost nahlédnout do míst, kam se rozhodně nikdo z nás dostat nechce. Věřím, že dokumentární minisérie Bez lítosti je doslova pohltí.“

Autorka projektu, Martina Eretová, zdůrazňuje, že při vytváření této série nešlo o glorifikaci vrahů, ale o zkoumání temných stránek lidské psychiky. Zároveň připomíná, že i přes eventuální lítost, kterou vrahové mohou cítit – a to spíše vůči svému pobytu za mřížemi než za to, co udělali, si odpykávají tresty za své hrozné činy.

Dokumentární minisérie Bez lítosti bude na Primě COOL již od 12. září ve 21:30 a nabídne divákům jedinečný pohled do světa těch, kteří zaplatili za své zločiny doživotím.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  11. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky