Finance

Cena plynu už vás nemusí zruinovat

Pokud nejste spokojeni se stávajícími podmínkami smlouvy vašeho dodavatele plynu, není nic snazšího než přestoupit k jinému. Při výběru vhodného dodavatele se řiďte cenou, která by měla být pevně daná a bez skrytých poplatků. Dejte i na solidní vystupování a jednání jednotlivých prodejců. Srovnání všech dodavatelů plynu, informace o nich a hodnocení lze snadno najít na internetu. Neměli byste se řídit jen informacemi poskytnutými podomními prodejci. Jak si vybrat levného dodavatele plynu a finančně se nezruinovat?

Srovnání cen plynu

Co si budeme povídat, při výběru dodavatele energií je hlavním vodítkem cena plynu. Na internetu jsou dostupné různé srovnávače cen plynu a kalkulačky, s jejichž pomocí najdete tu nejvýhodnější nabídku pro vás. Tímto by ale vaše rozhodování končit nemělo. Poctivě byste si měli přečíst veškeré obchodní podmínky a celý ceník dotyčného dodavatele. Jaké nabízí tarify, jak budete platit zálohy, je výsledná cena pro vás konečná nebo po podpisu smlouvy může dodavatel libovolně zálohy navyšovat? Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Ne všichni prodejci si zakládají na slušnosti a poctivosti, ne všichni vám řeknou všechno, co potřebujete vědět.

Dodavatelé plynu a etický kodex

Dodavatelů plynu na českém trhu je velká spousta. Domácnostem a malým firmám poskytují plyn desítky společností, z nichž ovšem jen asi polovina z nich podepsala Etický kodex obchodníka s energiemi, což znamená, že jen některé z nich ručí za správné informování zákazníka a solidní jednání. Pokud firma, která podepsala etický kodex, daná pravidla poruší, dostane mastnou pokutu od Energetického regulačního úřadu. Firmy, které tak neučinily, si mohou vesele pískat, nekale obchodovat dál a vy můžete už jen nadávat sami sobě, že jste se nechali oklamat.

Praktiky podomního obchodování všichni dobře známe, proto je dobré se při výběru dodavatele řídit i tím, zda firma ručí za to, že na vás nebudou jednotliví obchodníci vyvíjet nátlak a upozorní vás před podpisem smlouvy na změnu dodavatele. Samotná smlouva, kterou vám obchodník předloží, by měla mít určité náležitosti, jako jsou informace o datu, do kdy smlouva platí, o konečné ceně, kterou klient bude platit a od kdy. To vše je součástí solidního jednání se zákazníkem, ke kterému se firma zavazuje při podpisu Etického kodexu. Jedním ze signatářů, jejichž seznam nejdete též snadno na internetu, je i společnost Enra Services, která je jedním z nejlevnějších českých dodavatelů plynu. Jejich cena plynu je fixní a Enra si neúčtuje žádné skryté poplatky. Přejít k ní můžete snadno i prostřednictvím internetu bez dlouhého papírování. Chraňte svoji peněženku a nervy a vybírejte s rozumem!

Další články

Tipy na přivýdělek při zaměstnání. Online přes internet a téměř pro každého!

Jak konečně zbohatnout? Tipy a pravidla pro rok 2024

Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení

Jak vydělávat hraním počítačových her? 5 způsobů pro každého

Jak ušetřit na jídle? Tipy pro rok 2024

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *