Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Adam Valový
3. května 2023
7 minut čtení

Jíl. V hlíně jste si hráli jako děti (nebo si v ní stále hrajete). Existoval nějaký „instinktivní“ důvod, proč to děti dělají? Hlína přirozeně detoxikuje, takže dává smysl, proč k ní lidské tělo tíhne. Jak můžete hlínu začlenit do svého života dnes?

Jílová detoxikační koupel


Jílová koupel je koupel s jílem rozmíchaným v lázni. Některé jíly jsou světlejší některé tmavší. Každý z nich je účinný, i když důležitý je zdroj. Jílová koupel je jemná detoxikace, protože absorbuje toxiny, místo aby je vytlačovala ven (jako sauna).

Jak jíl detoxikuje?

Věřte tomu nebo ne, ale částice jílu ve skutečnosti vtahují toxiny dovnitř molekuly jílu. Proto je jíl tak expanzivní. (Hlína absorbuje nejen toxiny, ale i živiny).

Toxin nese kladný elektron. Částice jílu nese záporné elektrony. Proto jsou toxiny přitahovány a „vtahovány“ dovnitř molekuly jílu. Když si dáte koupel v jílu, uvidíte, že se tato „věda“ skutečně děje.

Když si sednete do jílové koupele nebo si jílem potřete tělo, někdy se na náhodných místech vaší pokožky objeví kuličky jílu. Tato „místa“ se neodstraňují tak snadno jako jiná místa. Možná budete muset hlínu setřít hadrem nebo nehtem. Toto místo na vaší pokožce je místem, kde se toxiny vynořily a jíl je k tomuto místu stále velmi přitahován.

Pokud na sobě mám ještě hodně kuliček, snažím se namočit do vany o několik minut déle (obvykle jsou všechny pryč do 20 minut).

Jaký druh jílu?

Bentonitový jíl je jíl, který se doporučuje používat pro jílovou koupel. Dávejte si však pozor na zdroj. Protože jíl může snadno absorbovat toxiny, chcete se ujistit, že máte čistý nekontaminovaný zdroj.

Kolik jílu?


Obvykle stačí 1-4 šálky práškového (dodává se v prášku) bentonitového jílu. Není levný, takže se s ním může šetřit – i když cena nebrání v jeho používání, protože ho tělo potřebuje.

Jak poznám, že potřebuji jílovou koupel?


Stává se vám někdy, že se máte

  • bolesti hlavy
  • bolesti těla
  • pupínky
  • ekzém
  • alergické reakce
  • zažívací potíže
  • únava
  • „mlhu“ v hlavě
  • tlak
  • ucpání dutin

Většina nemocí je způsobena tím, že tělo nefunguje správně. Toxiny jsou snadným viníkem většiny nemocí. Detoxikace je slovo, které vás těchto toxinů zbaví, i když není tak snadné všechny toxiny z těla jen tak vyplavit. Detoxikace vyžaduje trpělivost, čas, správné nástroje a jemný přístup.

Naše tělo je k detoxikaci uzpůsobeno. Pomyslete na orgány, žlučník, slezinu, játra, kůži… vše je tu proto, aby se detoxikovalo. Po letech a letech nezdravého jídla a znečištění nebo dokonce jen po nošení nového oblečení či bydlení v novém domě se tyto orgány stresují a „ucpávají“. Bylinky, akupunktura, klystýry, sauna, to vše lidé dělají pro detoxikaci těla. Jíl je jen dalším řešením, jak zbavit tělo toxinů.

Jak připravit jílovou hlínu

Pokud jste už někdy zkoušeli jílovou koupel, nejspíš vám udělala při rozpouštění hrudky, že? Jíl se jen shlukoval a nikdy se nerozpustil.

Existuje způsob, jak perfektně romíchat jíl ve vodě. Začněte tím, že si jíl odměříte do misky. Práškový jíl zalijte několika šálky vody a rukama míchejte, dokud nevznikne mokrý jíl. Tuto směs si rozetřete po celém těle nebo ji ponořte do vany a rukama rozmáčkněte, aby se promíchala s vodou. Zabere to pár minut, ale čas koupání je díky tomu zábavný! Hnětení hnětení hnětení.

Může i to ucpat odtok?

Ano, může. Nenechte se tím vyděsit- existuje snadné řešení. Na odtok položte látku, přes kterou bude voda odtékat, ale jíl zůstane na látce.

Jak se koupele z jíli dělají?

1. Naplňte si vanu teplou vodou. Tak teplou, jak jen to zvládnete, ale přesto vám bude příjemná. To napomáhá proudění krevního oběhu ve vašem těle, což umožňuje lymfatickému systému rozproudit všechny toxiny, aby je jílovitá vačka „vytřela“. Ne příliš teplé – nechcete, aby se vám zrychlil tep.

2. Ujistěte se, že používáte dobrou látku na filtrování. Nechcete, aby kousky jílu prosakovaly do odtoku.

3. Naberte jíl; 1-4 šálky práškového bentonitového jílu.

4. Smíchejte jíl s dostatečným množstvím vody, abyste vytvořili „mokrý“ jíl. Rozmáčkněte rukama.

5. Jíl během několika minut nasákne další vodu, takže se ujistěte, že jste v případě potřeby přidali trochu více vody. Pokud si děláte tělovou jílovou masku, nedělejte jíl příliš vodnatý, jinak se vám bude hůře roztírat po těle.

6. Máte na výběr ze dvou možností. #1. Tělová maska z jílu: Rozetřete mokrý jíl po celém těle . #2 Jílová koupel: vysypte mokrý jíl přímo do vany a rozmačkejte ho, zatímco jste ve vaně, abyste získali „hlenovitou“ jílovou vodu.

7. Sedněte si do vany na 10-20 minut. Pokud jste nováček a nevíte, jak budete reagovat, zkuste 10 min. nebo dokonce 5 min. Nikdy nepřekračujte 20 min. Cokoli nad tuto dobu by vám mohlo způsobit závratě nebo nevolnost z přílišné detoxikace.

* Tip* Pokud máte na těle jílovou masku, jíl pomalu měkne a rozpouští se z vašeho těla do vany. Když se blíží konec dvacetiminutové lhůty, přejeďte si tělo žínkou, abyste z něj dostali zbytek „kuliček“ jílu.

*Tip* Pokud si nanesete jíl na obličej, může vám během 20 minut vyschnout, takže byste si měli obličej navlhčit mokrou žínkou, abyste ho udrželi vlhký, jinak to bolí a praská. au.

8. Už uplynulo 20 minut? Pokud ano, dejte si studenou sprchu, abyste smyli zbytky jílu. Pokud necháte vlasy ve vaně s jílem, mohou být trochu suché. Chladná voda také uzavře póry pokožky po teplé koupeli. Ujistěte se, že teplota vody ve sprše je chladná – ne studená (nešokujte své tělo).

9. Hydratujte. Pravděpodobně si všimnete, že vaše pokožka je po koupeli velmi suchá. Zdá se, že jíl odvádí z pokožky vodu, nebo je to pocením. Ať už je to z jakéhokoli důvodu, suchá místa vždy potřete olejem, například kokosovým.

10. Oblečte se teple. Po detoxikační koupeli v jílu a následné chladné sprše se nezapomeňte teple obléknout. Udržujte „teplo“ ve svém těle. Vaše tělo právě tvrdě pracovalo na detoxikaci, takže dodatečné teplo mu poskytne přestávku a umožní vašemu tělu relaxovat a načerpat nové síly.

Co po jílové koupeli?


Doplnit a remineralizovat, to jsou slova. Vypijte jíl. Pijte slanou vodu (minerály).

Cítíte to? Nic se nevyrovná pocitu po koupeli v jílu. Tak čistý a svěží, bez toxinů.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky