Nejžhavější doplňky letošního léta

Lenka Němcová
28. července 2023
24 minut čtení

Každá sezóna přináší nové trendy a inspiraci do našich šatníků, a letošní léto není výjimkou. Od oslnivých barev po lehké a vzdušné materiály. Připravte se na vlnu svěžesti a eleganci, která vás provází celým létem. Odvážné kombinace a ležérní styly se letos stávají klíčovými prvky módní scény.

Módní trendy pro letošní léto 

Pro letošní léto jsou módní trendy následující:

 • Minimalismus: Jednoduché a čisté linie jsou v módě. Minimalistické kousky oblečení s jednobarevnými nebo neutrálními odstíny jsou velmi populární.
 • Pastelové barvy: Letošní léto se vyznačuje pastelovými odstíny, jako jsou světle růžová, baby modrá, mátová zelená nebo světle žlutá.
 • Třpytky: Třpytivé materiály a doplňky jsou také trendy pro letošní léto. Můžete zvolit třpytivé šaty, topy nebo doplňky, které dodají vašemu outfitu zářivý a výrazný vzhled.
 • Budoárové oblečení: Dalším trendem je budoárové oblečení, které je charakteristické použitím luxusních materiálů, jako je hedvábí, satén, peří a krajka.
 • Kůže: Kožené bundy s třásněmi jsou také v módním trendu pro jaro a léto 2023.
 • Y2K móda: Návrháři se také vrací k módním trendům z počátku 21. století. Y2K móda, denim, bokové kalhoty, průsvitné materiály, květinové vzory a pouzdrové sukně jsou v roce 2023 opět populární.
 • Džínovina: Džínové kousky jsou vždy v módě a i letos jsou velmi trendy. Můžete zvolit džínové šaty, sukně, kalhoty nebo bundy pro svůj letní šatník.

Tyto módní trendy pro letošní léto vám mohou posloužit jako inspirace při výběru oblečení a doplňků pro svůj letní šatník.

Nejžhavější doplňky, které jsou letos in

 1. Pilotky: Pilotky jsou nezbytným doplňkem pro všechny módní nadšence v roce 2023. Výhodou těchto brýlí je, že sluší téměř každému.
 2. Květinové vzory: Květinové vzory jsou letos velmi populární a můžete je najít na šatech, sukních, topy a dalších kouscích oblečení.
 3. Džínovina: Džínové doplňky jsou také velmi trendy. Můžete zvolit džínové bundy, sukně, kalhoty nebo doplňky pro svůj letní šatník.
 4. Asymetrické střihy: Asymetrické střihy jsou dalším módním trendem pro letošní léto. Můžete zvolit asymetrické šaty, sukně nebo topy pro svůj letní outfit.
 5. Mašle: Mašle jsou letos velmi populární a můžete je najít na šatech, topy, sukních a dalších kouscích oblečení.

Tyto trendy doplňky mohou být skvělou inspirací pro výběr doplňků do vašeho letního šatníku.

Stylové sluneční brýle

Letošní trendy slunečních brýlí jsou různorodé a nabízejí mnoho možností pro každého.

 • Sportovní sluneční brýle: Jsou to sluneční brýle, které jsou navrženy pro sportovní aktivity, ale mohou být také velmi stylové.
 • Sluneční brýle štítového tvaru: Tyto brýle mají velké sklo, které chrání oči před sluncem a jsou velmi populární v poslední době.
 • Retro tónovaná skla: Tento styl se vrací z minulosti a nabízí mnoho různých tvarů a barev.
 • Klasické černé sluneční brýle: Tyto brýle jsou vždy v módě a nikdy nevyjdou z módy. Jsou univerzální a mohou být použity pro různé aktivity.

Kromě toho jsou také populární nadrozměrné acetátové brýle v retro barevné paletě. Pro děti jsou k dispozici také nezničitelné brýle, které jsou vyrobeny z extra pružného a ohebného materiálu

Proutěné a slaměné kabelky 

Nejnovější trendy v letních kabelkách a taškách pro rok 2023 jsou následující:

 1. Slaměné tašky: Slaměné tašky jsou letos velmi populární a můžete je najít v mnoha různých tvarech a typech.
 2. Velkorozměrové tašky: Velkorozměrové tašky jsou také trendy pro letošní léto. Tyto tašky jsou praktické a dokážou pojmout všechny vaše věci.
 3. Kabelky na řetízku: Kabelky na řetízku jsou ideální pro večerní procházky i pracovní obědy. Tyto tašky jsou mírně edgy, zato dívčí a hodí se téměř ke všem outfitům.
 4. Asymetrické kabelky: Asymetrické kabelky jsou dalším módním trendem pro letošní léto. Tyto kabelky mají neobvyklé tvary a jsou velmi originální.
 5. Květinové kabelky: Květinové kabelky jsou letos velmi populární a můžete je najít v mnoha různých tvarech a typech.
 6. Kabelky z přírodnin: Kabelky z přírodnin jsou také trendy pro letošní léto. Tyto kabelky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou kůže, dřevo nebo sláma.

Tyto trendy v letních kabelkách a taškách mohou být skvělou inspirací pro výběr kabelky nebo tašky do vašeho letního šatníku.

Šperky s mořskými motivy 

Módní trendy pro letní šperky v letošním roce jsou s mořskými motivy.

 1. Mušle: Mušle jsou velmi populární a můžete je najít na náramcích, náhrdelnících i prstenech.
 2. Hvězdičky: Hvězdičky jsou dalším populárním motivem pro letní šperky. Můžete je najít na náramcích, náhrdelnících i prstenech.
 3. Mořské koníky: Mořské koníky jsou také velmi populárním motivem pro letní šperky. Můžete je najít na náramcích, náhrdelnících i prstenech.
 4. Korálky: Barevné korálky jsou trendy pro letošní léto a můžete je najít na náramcích, náhrdelnících i prstenech.
 5. Perly: Perly jsou vždy v módě a i letos jsou velmi trendy. Můžete zvolit perlové náušnice, náhrdelníky nebo prsteny pro svůj letní outfit.
 6. Kotvičky: Kotvičky jsou dalším populárním motivem pro letní šperky. Můžete je najít na náramcích, náhrdelnících i prstýnkách.

Tyto trendy v letních špercích s mořskými motivy mohou být skvělou inspirací pro výběr šperků do vašeho letního šatníku.

Kombinování námořnických šperků s letními outfity

Zde je několik možných kombinací námořnických šperků s letními outfity

 1. Námořnické proužky a perly: Kombinace námořnických proužků a perelových šperků může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit proužkované tričko nebo šaty a doplnit je perlovými náušnicemi, náhrdelníkem nebo náramkem.
 2. Mušle a korálky: Kombinace mušlí a korálků může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit šaty nebo top s mušlemi a doplnit je korálkovým náhrdelníkem nebo náramkem.
 3. Hvězdičky a kotvičky: Kombinace hvězdiček a kotviček může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit tričko nebo šaty s hvězdičkami a doplnit je kotvičkovým náhrdelníkem nebo náramkem.
 4. Asymetrické šperky a námořnický styl: Kombinace asymetrických šperků a námořnického stylu může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit asymetrický náhrdelník nebo náramek a doplnit ho proužkovaným tričkem nebo šaty.
 5. Květinové šperky a námořnický styl: Kombinace květinových šperků a námořnického stylu může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit květinový náhrdelník nebo náramek a doplnit ho proužkovaným tričkem nebo šaty.

Tyto kombinace námořnických šperků s letními outfity mohou být skvělou inspirací pro výběr šperků do vašeho letního šatníku.

Barefoot sandály 

Nový trend – chůze naboso v sandálech 

Barefoot sandály jsou novým trendem v letní obuvi. Tyto sandály jsou navrženy tak, aby umožnily chůzi naboso, ale zároveň chránily nohy před ostrými předměty. Zde jsou některé z nejlepších kombinací barefoot sandálů s letními outfity:

 1. Barefoot sandály a námořnický styl: Barefoot sandály jsou skvělou volbou pro letní outfit v námořnickém stylu. Můžete zvolit proužkované tričko nebo šaty a doplnit je barefoot sandály s námořnickými motivy.
 2. Barefoot sandály a korálky: Kombinace barefoot sandálů a korálkových šperků může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit šaty nebo top s korálky a doplnit je barefoot sandály.
 3. Barefoot sandály a minimalistický styl: Barefoot sandály jsou také skvělou volbou pro minimalistický letní outfit. Můžete zvolit jednobarevné šaty nebo top a doplnit je barefoot sandály.
 4. Barefoot sandály a asymetrické šperky: Kombinace barefoot sandálů a asymetrických šperků může být skvělou volbou pro letní outfit. Můžete zvolit asymetrický náhrdelník nebo náramek a doplnit ho barefoot sandály.
 5. Barefoot sandály a slaměné tašky: Barefoot sandály jsou také skvělou volbou pro letní outfit s slaměnou taškou. Můžete zvolit šaty nebo top s květinovým vzorem a doplnit je barefoot sandály a slaměnou taškou.

Tyto kombinace barefoot sandálů s letními outfity mohou být skvělou inspirací pro výběr obuvi do vašeho letního šatníku.

B. Různé styly a materiály barefoot sandálů 

Barefoot sandály jsou navrženy tak, aby umožnily chůzi naboso, ale zároveň chránily nohy před ostrými předměty. Zde jsou některé styly a materiály barefoot sandálů:

 1. Kůže: Kůže je tradičním materiálem pro výrobu sandálů a to platí i pro barefoot sandály. Kůže je pevná a odolná, ale zároveň se přizpůsobí tvaru nohy.
 2. DIY: Barefoot sandály mohou být vyrobeny i doma pomocí různých materiálů, jako jsou například pneumatiky, lana nebo textilie.
 3. Huarache styl: Huarache styl je tradičním mexickým stylem sandálů a je také populární pro barefoot sandály. Tyto sandály mají kůži nebo textilní vrchní část a pružnou podrážku.
 4. Minimalistický styl: Barefoot sandály jsou navrženy tak, aby byly co nejjednodušší a nejlehčí. Tyto sandály mají minimální vrchní část a pružnou podrážku.
 5. Certifikované a kvalitní materiály: Některé značky barefoot sandálů používají certifikované a kvalitní materiály, jako jsou například recyklované pneumatiky nebo přírodní kůže.

Tyto styly a materiály barefoot sandálů mohou být skvělou inspirací pro výběr obuvi do vašeho letního šatníku.

C. Pohodlnost a výhody tohoto typu obuvi

Barefoot sandály mají několik výhod a jsou velmi pohodlné pro nohy. Zde jsou některé z hlavních výhod tohoto typu obuvi:

 1. Pohodlí: Barefoot sandály jsou navrženy tak, aby byly co nejpohodlnější pro nohy. Tyto sandály mají pružnou podrážku, která umožňuje nohám přirozený pohyb a vnímání povrchu, po kterém chodíme.
 2. Prostor pro prsty: Barefoot sandály mají prostor pro všechny prsty a umožňují chodidlu se při došlápnutí rozšířit. To pomáhá udržovat nohy v přirozené poloze a snižuje riziko deformací nohou.
 3. Vhodné pro chůzi na různých površích: Barefoot sandály jsou vhodné pro chůzi na různých površích, včetně písku, trávy, kamene a asfaltu. Tyto sandály chrání nohy před ostrými předměty, ale zároveň umožňují nohám přirozený kontakt s povrchem.
 4. Podpora správného držení těla: Barefoot sandály pomáhají udržovat správné držení těla a snižují riziko bolesti zad a kloubů. Tyto sandály podporují přirozený pohyb nohou a pomáhají udržovat správnou rovnováhu těla.
 5. Ekologické: Některé značky barefoot sandálů používají certifikované a kvalitní materiály, jako jsou například recyklované pneumatiky nebo přírodní kůže. Tyto sandály jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí.

Tyto výhody barefoot sandálů mohou být skvělou inspirací pro výběr obuvi do vašeho letního šatníku.

Mini kloboučky a klobouky s velkou krempou

A. Návrat do módy – mini kloboučky a jejich nositelnost 

Mini kloboučky se vrací do módy a stávají se populárním doplňkem pro letní a vánoční outfity. Zde jsou některé informace o mini kloboučcích a jejich nositelnosti:

 • Popis mini kloboučků: Mini kloboučky jsou malé kloboučky připevněné na čelenkách nebo na sponkách. Tyto kloboučky jsou vyrobeny z různých materiálů, jako jsou plast, polyester nebo textilie.
 • Nositelnost mini kloboučků: Mini kloboučky jsou velmi snadno nositelné a mohou být skvělým doplňkem pro letní i vánoční outfity. Tyto kloboučky mohou být kombinovány s různými styly oblečení, jako jsou například námořnický styl, minimalistický styl nebo asymetrické šaty.
 • Dostupnost mini kloboučků: Mini kloboučky jsou k dostání v mnoha obchodech s módními doplňky a mohou být zakoupeny za přijatelné ceny. Tyto kloboučky jsou také snadno dostupné online.

Tyto informace o mini kloboučcích a jejich nositelnosti mohou být skvělou inspirací pro výběr doplňků do vašeho letního nebo vánočního šatníku.

B. Klobouky s velkou krempou – extravagantní a stylový doplněk 

Klobouky s velkou krempou jsou extravagantní a stylový doplněk, který může dodat vašemu outfitu výrazný a sofistikovaný vzhled. Zde jsou některé informace o těchto kloboucích:

 • Různé materiály: Klobouky s velkou krempou jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je lněná tkanina, slaměný materiál nebo polyester. Každý materiál přináší své vlastní vlastnosti a styl, takže si můžete vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje.
 • Ochrana před sluncem: Velká krempa klobouků poskytuje výbornou ochranu před slunečními paprsky. Chrání obličej, krk a ramena před přímým sluncem a pomáhá snižovat riziko spálení sluncem.
 • Různé styly: Klobouky s velkou krempou jsou k dispozici v různých stylech, od elegantních a klasických až po ležérní a boho. Můžete je nosit jako doplněk k letním šatům, plážovým outfitem nebo dokonce k vánočním stylizacím.
 • Unisex: Některé klobouky s velkou krempou jsou unisexové a vhodné jak pro ženy, tak pro muže. To znamená, že si je mohou užít všichni, kteří chtějí přidat do svého outfitu stylový a výrazný prvek.
 • Dostupnost: Klobouky s velkou krempou jsou dostupné v různých obchodech s módními doplňky, ať už online nebo v kamenných prodejnách. Můžete si vybrat z různých designů, barev a velikostí podle svého vkusu.

Klobouky s velkou krempou jsou skvělým způsobem, jak vyjádřit svůj osobní styl a přidat do svého outfitu výrazný a extravagantní prvek.

C. Jak vybrat klobouk podle tvaru obličeje

Vybrat správný klobouk podle tvaru obličeje může být klíčové pro vytvoření dokonalého outfitu. Zde jsou některé tipy, jak vybrat klobouk podle tvaru obličeje.

 1. Oválný obličej: Majitelé oválného obličeje mohou nosit téměř jakýkoliv typ klobouku, protože jim všechny typy sluší.
 2. Kulatý obličej: Pro kulatý obličej je ideální klobouk, který opticky obličej zúží, nejlépe pánský a vyšší. Dobrou volbou může být také klobouk s vysokou korunou a širokou krempou.
 3. Hranatý obličej: Pro hranatý obličej jsou ideální klobouky s kulatou krempou, které zmírňují ostré rysy obličeje. Dobrou volbou může být také klobouk s měkkou a zaoblenou korunou.
 4. Srdcovitý obličej: Pro srdcovitý obličej jsou ideální klobouky s širší krempou, které vyrovnávají širší čelo a užší bradu. Dobrou volbou může být také klobouk s nízkou korunou a širokou krempou.
 5. Dlouhý obličej: Pro dlouhý obličej jsou ideální klobouky s širší korunou a kratší krempou, které opticky zkracují obličej. Dobrou volbou může být také klobouk s nízkou korunou a širokou krempou.

Tyto tipy mohou být skvělou inspirací pro výběr klobouku podle tvaru obličeje. Je důležité si uvědomit, že každý obličej je jedinečný a může vyžadovat jiný typ klobouku, takže je důležité vyzkoušet si několik různých stylů a najít ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Praktické a stylové plážové šátky

A. Viacúčelovost plážových šátků 

Plážové šátky jsou praktickým a stylovým doplňkem pro plážové outfity.

 1. Všestrannost: Plážové šátky jsou velmi všestranné a mohou být nošeny různými způsoby. Můžete je uvázat kolem pasu jako pareo, nosit je jako šaty nebo sukně, nebo je použít jako plážovou podložku nebo přikrývku.
 2. Materiály: Plážové šátky jsou často vyrobeny z lehkých a vzdušných materiálů, jako je bavlna, polyester nebo viskóza. Tyto materiály jsou pohodlné na nošení a rychle schnou, což je ideální pro plážové prostředí.
 3. Různé vzory a barvy: Plážové šátky jsou k dispozici v široké škále vzorů, barev a designů. Můžete si vybrat šátek s květinovým vzorem, pruhovaným vzorem, etnickým motivem nebo jednobarevným provedením podle svého vkusu a stylu.
 4. Snadná údržba: Plážové šátky jsou obvykle snadno omyvatelné a rychle schnoucí. Většinou je lze prát v pračce nebo ručně a rychle usušit na vzduchu, což je praktické pro plážové použití.
 5. Doplněk pro plážové outfity: Plážové šátky jsou skvělým doplňkem pro plážové outfity. Můžete je kombinovat s plavkami, plážovými šaty, šortkami nebo topy, aby vaše plážové oblečení získalo stylový a elegantní vzhled.

Plážové šátky jsou praktickým a stylovým doplňkem, který může přidat do vašeho plážového outfitu osobitý a módní prvek. Vyberte si šátek, který vám nejlépe vyhovuje a vytvořte si svůj vlastní plážový styl.

B. Různé způsoby nošení a vázání plážových šátků

Existuje mnoho různých způsobů, jak nosit a vázat plážové šátky. Zde je několik zajímavých způsobů:

 1. Kolem pasu: Jedním z nejklasičtějších způsobů je vázání šátku kolem pasu jako pareo. Stačí šátek přeložit na polovinu, přiložit ke svému pasu a uvázat ho na bocích.
 2. Jako šaty: Plážový šátek můžete také přeměnit na šaty. Založte šátek na polovinu, přiložte ho ke svému hrudníku a překřižte konce na zádech. Poté je můžete zavázat za krkem nebo uvázat na zádech.
 3. Jako top: Další možností je použití šátku jako topu. Přeložte šátek na polovinu, přiložte ho ke svému hrudníku a překřižte konce na zádech. Poté je můžete zavázat za krkem nebo uvázat na zádech.
 4. Jako sukně: Plážový šátek můžete také nosit jako sukně. Stačí ho přeložit na polovinu, přiložit ke svým bokům a uvázat ho na bocích.
 5. Jako šátek do vlasů: Pokud nechcete šátek nosit na těle, můžete ho použít jako ozdobu do vlasů. Stačí ho přeložit na polovinu, přiložit ke svým vlasům a uvázat ho kolem hlavy nebo jako mašličku.
 6. Jako plážovou podložku: Pokud potřebujete rychlou plážovou podložku, můžete šátek roztáhnout na písku a použít ho jako přikrývku.

Tyto jsou jen některé z mnoha způsobů, jak nosit a vázat plážové šátky. Můžete experimentovat s různými styly a najít ten, který vám nejlépe vyhovuje a který se hodí k vašemu outfitu.

Nové trendy v nošení šátků na hlavě 

A. Různé styly a vzory šátků na hlavě 

Nové trendy v nošení šátků na hlavě se neustále vyvíjejí.

 1. Různé vzory a barvy: Šátky na hlavě s různými vzory a barevnými kombinacemi jsou stále populární. Můžete si vybrat šátek s květinovým vzorem, etnickým motivem, geometrickým vzorem nebo jiným zajímavým designem
 2. Retro styl: Nošení šátků na hlavě v retro stylu je opět v módě. Můžete se inspirovat stylem 50. a 60. let a nosit šátek na hlavě ve stylu pin-up, s mašlí nebo zavázaný na boku hlavy.
 3. Boho styl: Boho styl je stále oblíbený a šátky na hlavě jsou nedílnou součástí tohoto stylu. Můžete si vybrat šátek s etnickým vzorem, zavázat ho volně na hlavě a nechat volně viset končící konce.
 4. Turbanový styl: Nošení šátku na hlavě v turbanovém stylu je dalším trendy způsobem. Můžete si šátek zavázat tak, aby vytvořil efekt turbanu a dodal vašemu outfitu exotický a stylový vzhled.
 5. Kombinace s jinými doplňky: Šátky na hlavě mohou být také kombinovány s jinými doplňky, jako jsou sluneční brýle, náušnice nebo šperky. Tato kombinace přidává do outfitu další vrstvu stylu a osobnosti.
 6. Inspirace z africké kultury: Nošení šátků na hlavě s inspirací z africké kultury je dalším trendy způsobem. Můžete si vybrat šátek s africkým vzorem nebo barevným motivem a nosit ho ve stylu afrických žen.

Tyto trendy v nošení šátků na hlavě mohou být skvělou inspirací pro vytvoření originálního a stylového vzhledu. Můžete si vybrat ten styl, který vám nejvíce vyhovuje a který se hodí k vašemu osobnímu vkusu a outfitu.

B. Využití šátků jako ochrana před sluncem a módní doplněk 

Šátky jsou skvělým způsobem, jak ochránit sebe a svou pokožku před sluncem a zároveň přidat do svého outfitu módní doplněk.

 1. Ochrana před sluncem: Šátky mohou být použity jako ochrana před sluncem. Stačí je uvázat kolem hlavy nebo krku a chránit tak svou pokožku před přímým slunečním zářením. Šátky mohou být vyrobeny z lehkých a vzdušných materiálů, které umožňují pokožce dýchat a zároveň chrání před sluncem.
 2. Módní doplněk: Šátky jsou také skvělým módním doplňkem. Můžete si vybrat šátek s různými vzory a barvami a použít ho jako doplněk k vašemu outfitu. Šátky mohou být nošeny jako ozdoba do vlasů, jako náhrada za náhrdelník nebo jako doplněk k vašemu plážovému outfitu.
 3. Námořnický styl: Námořnický styl je populární pro letní outfity a šátky mohou být skvělým doplňkem k tomuto stylu. Můžete si vybrat šátek s námořnickým motivem nebo v modré, bílé a červené barvě a použít ho jako doplněk k vašemu námořnickému outfitu.
 4. Boho styl: Šátky jsou také oblíbeným doplňkem pro boho styl. Můžete si vybrat šátek s etnickým vzorem nebo v přírodních barvách a použít ho jako doplněk k vašemu boho outfitu. Šátky mohou být nošeny jako ozdoba do vlasů nebo jako náhrada za náhrdelník.
 5. Symbolický význam: Šátky mohou mít také symbolický význam. V některých kulturách jsou šátky používány jako symbol ochrany, síly nebo identity. Například v pouštních kulturách jsou šátky používány k ochraně před sluncem a pískem a v sikhské kultuře jsou šátky používány jako symbol víry a identity.

Tyto způsoby, jak využít šátky jako ochranu před sluncem a módní doplněk, mohou být skvělou inspirací pro vytvoření originálního a stylového vzhledu. Vyberte si šátek, který vám nejvíce vyhovuje a který se hodí k vašemu osobnímu vkusu a outfitu.

Závěrem

Na závěr článku o nejžhavějších doplňcích letošního léta lze shrnout, že módní trendy se neustále vyvíjejí a každá sezóna přináší nové inspirace a stylové doplňky. Letošní léto je plné zajímavých trendů, které mohou oživit váš outfit a dodat mu osobitý vzhled.

Je důležité si uvědomit, že módní trendy jsou subjektivní a každý má svůj vlastní vkus a styl. Nejlepší je vybrat si doplňky, které vám vyhovují a které vám přinášejí radost a sebevědomí. Ať už se rozhodnete nosit šátky, korálky, proutěné kabelky nebo se inspirovat námořnickým stylem, nezapomeňte si užít módu a vyjadřovat svou osobnost skrze svůj outfit.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  28. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky