Domácí pleťové masky aneb využijte sílu přírody ze své kuchyně!

Adam Valový
4. května 2018
3 minuty čtení

Je vaše pleť povadlá, našedlá a bez života? Jistě se na ní podepsaly nejen nepříjemné venkovní teploty, ale zejména každodenní kolotoč: brzké vstávání, chystání snídaní a svačin, 8 hodinová směna, na kterou doma navazuje směna další – chystání večeře, psaní úkolů, venčení domácích mazlíčků, manželské povinnosti apod. Že je to na jednoho člověka až přespříliš? To samé si myslí také vaše pleť, která dostává zabrat den co den. Tisknete v rukou peněženku a míříte do nejbližší lékárny pro pečující masky nebo značkovou kosmetiku, která slibuje zázračné výsledky již za několik dní? Zadržte! Krásu své pokožky můžete obnovit i s pomocníky, které máte doma v ledničce nebo na zahrádce.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Maska pro všechny typy pleti

Smíchejte bílý jogurt a med. Takto vytvořenou masku naneste na pleť a nechte působit patnáct minut. Je-li vaše pokožka mastnější, přidejte do vytvořené domácí masky pár kapek limetkové šťávy. Pokud je vaše pokožka spíše sušší, stačí přidat lžičku medu navíc.

Maska pro vyhlazení pokožky

Stačí rozmixovat jeden banán a dobře uzrálé mango. Do této směsi navíc přimíchat lžíci nízkotučného jogurtu a jednu polévkovou lžíci kvalitního olivového oleje. Takto připravenou směs stačí nanést v tlustší vrstvě na obličej a nechat působit po dobu 30 minut. Krásná, vypnutá a jemná pleť je zaručena!

Unavená pleť

Potřebujeme jednu čerstvou salátovou okurku a bílek z jednoho vajíčka. Okurku najemno nastrouháme nebo podrtíme v mixéru a smícháme s tuhým sněhem, který jsme si vytvořili z bílku. Masku aplikujeme na pleť a necháme ji působit po dobu 20 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Mastná a problematická pleť

Pro přípravu této masky budeme potřebovat 1 zralé jablko, lžičku bílého jogurtu, lžičku medu, půl lžičky najemno mleté skořice a jednu lžičku ovesných vloček. Všechny suroviny rozmixujeme a naneseme na očištěnou pokožku. Působit necháme přibližně 20 minut.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky