Eliška a Damián: Stojí snad za projektem stojí Kazma?!

Adam Valový
23. září 2023
4 minuty čtení

Seriál Eliška a Damián vstoupil na českou seriálovou scénu s velkolepou marketingovou kampaní, která slibovala divákům doslova revoluční zážitek. Bohužel však hned po svém vydání narazil na (mírně řečeno) nepříznivou kritiku a nízkou sledovanost. Situaci nezlepšilo dokonce ani několik přesunů ve vysílacím čase, a na Československé filmové databázi (ČSFD) stále drží tristní hodnocení – pouhých 8 procent, čímž se řadí mezi seriálové outsidery.

Avšak, co když je tato smutná realita pouze součástí něčeho většího a složitějšího? Co když máme důvody věřit, že celý Eliška a Damián je ve skutečnosti promyšleným tahem Kazmy, který si takhle utahuje ze všech nás?

I když se zdá, že seriál nezaznamenal žádný úspěch v televizním vysílání, existuje jedna oblast, kde si vedl skvěle – sociální sítě. Humorné virály a parodie na téma Eliška a Damián kolují na různých online platformách a baví lidi, dokonce i ty, kteří nikdy seriál neviděli. Díky síti a médiím je Eliška a Damián známý všem, včetně těch, kteří doma nemají televizi.

Jednou z nejvíce viralních scén je „rvačka“, tedy ta, ve které Emma Smetana, přestože je známá svým něžným vzhledem, využije své tenké ručičky k fyzické eliminaci útočníka ve své firmě. Tato scéna se stala obrovským hitem na TikToku a doslova se rozšířila po celém internetu. Může to být náhoda, nebo zda nám právě tato scéna napovídá, že něco v tomto seriálu není tak, jak se zdá?

Seriál Eliška a Damián je z poloviny historickým snímkem, který se zabývá tématem cestování v čase. Toto téma připomíná úspěšný seriálový hit Cizinka. Ale co kdyby tato podobnost nebyla náhodná? Mnozí pozorní diváci si všimli, že v upoutávce seriálu na Instagramu televize Prima z 2. září se objevila Kamzova značka. A to pro konspirátory bylo jako rozkliknutí záhadného klíče.

Pod videem se okamžitě objevila hromada komentářů. „Co ten Kazma zase vymýšlí?“ napsal jeden z uživatelů Instagramu, zatímco jiný doufal, že jde jen o další Kazmičův žert. A teď se na to podívejme z druhé strany – co když je tento seriál skutečně součástí Kazmova plánu? Spousta lidí by něco takového přivítala s otevřenou náručí, protože takový kreativní a nezvyklý přístup by mohl do světa televizního zábavního průmyslu přinést nový nádech.

Pokud je to pravda, a Eliška a Damián je skrytým projektem Kazmy, pak se tato série možná stane legendou. Nechává nás přemýšlet o tom, jak dalece jsme ochotni jít, abychom zaujali a bavili diváky. Ať už je to pravda nebo ne, jeden fakt zůstává – tento seriál vyvolal pořádný rozruch a zamotal nám hlavy, a to je zřejmě jedna z nejlepších věcí, kterou může seriál dosáhnout.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  23. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky