Jak vybavit malý byt? Vsaďte na světlé barvy a vestavěný nábytek

Adam Valový
26. ledna 2022
3 minuty čtení

Vměstnat do garsonky kuchyni, ložnici, obývák i pracovnu může být trochu oříšek. Sepsali jsme pár praktických tipů, které malý byt opticky zvětší.

Mohutný nábytek vyměňte za otevřený

Nábytek z masivu zabírá mnoho místa a pokoj tak může vypadat stísněně. Poohlédněte se raději po otevřených policích s dřevěnými nebo kovovými konstrukcemi. Pojmou knihy, dekorace, kuchyňské spotřebiče i úložné boxy, do kterých schováte plno drobností.

Uzavřený nábytek pořiďte buď velmi nízký, nebo naopak vestavěný, až ke stropu. Vždy však ve světlých barvách. Dobrý řemeslník vám vestavěné skříně vyrobí na míru, bez úchytek navíc budou skoro neviditelné.

Potřebujete-li ušetřit každé místo, do jídelny umístěte skládací kuchyňský stůl, případně i židle. Ty pořiďte z průhledného plastu nebo ze dřeva s úzkými kovovými nožičkami – zbavíte se pocitu těžkopádnosti.

Tip: Myslete i na tajná místa pro uložení věcí. Peřiny, knihy nebo sezónní oblečení snadno schováte v boxech pod postelí.

Plácněte si s bílou a dalšími světlými odstíny

Jasné barvy mají v malém interiéru důležitou roli – prostor opticky zvětší a rozzáří.
Na zdi proto zvolte klasickou bílou, případně jemné smetanové nebo pastelové odstíny. Pocit volného prostoru navodíte, pokud strop natřete jinou barvou než stěny. Vyhýbejte se výrazné červené, syté žluté, oranžové i černé. Interiér laděný do světlých odstínů navíc jednoduše sladíte s doplňky v libovolných barvách a vzorech.

Řekněte ano záclonám, bodovkám a výrazným zrcadlům

Těžké a mohutné závěsy, které by akorát ubíraly na prostoru v místnosti, vyměňte za záclony s jemnými vzory. Dostatek světla z oken prostor opticky zvětší.

Pokud okna nestačí, byt prosvětlete dobře vybranými svítidly. Masivní lustry nechte pro velké prostory, vsaďte raději na menší svítidla, bodovky nebo úzké lampy.

Prostor opticky rozšíříte i velkými zrcadly. Hodí se nad pohovku do obývacího pokoje, ale i do ložnice.

Hledáte inspiraci pro váš nový domov? Podívejte se na vizualizace aktuálních novostaveb a developerských projektů – skvěle vypadají a splňují požadavky praktického bydlení.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  28. ledna 2022

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky